Katarzyna Nosowska: „Hey stał się oczywisty”

Artystka opowiedziała o zawieszeniu działalności grupy.


2017.10.19

opublikował:

Katarzyna Nosowska: „Hey stał się oczywisty”

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Jednym z gości wtorkowego programu „Kuba Wojewódzki” była Katarzyna Nosowska. Artystka opowiedziała naturalnie o okolicznościach, w jakich postanowiła wzbogacić swój instagramowy profil o robiące furorę filmiki, w których używając snapchatowych efektów wokalistka komentuje otaczającą ją rzeczywistość, ale w trakcie rozmowy z gospodarzem talk-show nie zabrakło tematu planowanego zawieszenia kariery przez grupę Hey.

Zespół podsumowuje 25-lecie działalności jesiennymi koncertami odbywającymi się pod szyldem „Fayrant Tour” oraz dwupłytową kompilacją „CDN”, której premierę zaplanowano na 27 października. Po zakończeniu trasy grupa na bliżej nieokreślony czas – być może na zawsze – zniknie ze sceny. – Wiele zespołów zapowiada, a potem znowu zapowiada. A potem jeszcze raz i jeszcze raz – śmieje się artystka dając do zrozumienia, że deklarację o zawieszeniu działalności należy traktować poważnie.

O powodach decyzji liderka Heya mówi w następujący sposób: – Nie było tak, że jechaliśmy busem i wszyscy w tym samym momencie powiedzieli zdanie: „A może byśmy to zatrzymali”. Tylko ja to powiedziałam. Po 25 latach stwierdziłam, że to jest ostatni moment dla nas wszystkich, zwłaszcza dla mnie, żeby zobaczyć, jak to jest na podstawie własnej przemyślanej decyzji zobaczyć, jak to jest odrzucić linę asekuracyjną. Na pytanie Kuby, po co Katarzyna chce się przekonać, jakie to uczucie nie być wokalistką zespołu Hey, artystka odpowiedziała: – Chciałabym zobaczyć, kim jestem bez tej odsłony siebie.

Decyzję o zawieszeniu działalności artystka określa mianem „odważnej, ryzykownej, ale wspaniałej decyzji”. – Hey stał się oczywisty. Dla nas i dla publiczności, która wie, że istniejemy – ocenia sytuację swojego zespołu artystka zaznaczając, że zawieszenie działalności nie musi być równoznaczne z rozwiązaniem zespołu. – Ja nie mówię „do widzenia, żegnajcie na zawsze”. Może kiedyś wrócimy, ale nie napinajmy się – kończy.

Cały program z udziałem Katarzyny Nosowskiej oraz Aleksandra Doby możecie zobaczyć na platformie Player.pl.

Rozpiska Fayrant Tour:

24.11 – Warszawa, Torwar
25.11 – Szczecin, Arena Szczecin
26.11 – Wrocław, Hala Orbita
02.12 – Poznań, Arena
03.12 – Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
06.12 – Kraków, Tauron Arena Kraków
08.12 – Katowice, Spodek

Na tej stronie znajdziecie wejściówki na koncerty Fayrant Tour.

 

 

Polecane

Share This