Katatonia zagra w Warszawie

Jesienią zespół wystąpi w Progresji.


2012.07.17

opublikował:

Katatonia zagra w Warszawie

Nadchodząca trasa będzie promować najnowszy album zespołu „Dead End Kings”, który ukaże się 27 sierpnia. Będzie to już dziewiąty album Szwedów.

Dzieło było nagrywane w Ghost Ward Studios i The City Of Glass, a za jego produkcję odpowiedzialni byli Anders Nyström i Jonas Renkse. Będzie to pierwszy longplay z nowymi muzykami: gitarzystą Perem Erikssonem i basistą Niklasem Sandinem.

KATATONIA (swe)

Alcest, Junius

17.11 godz. 19:00 Progresja/ Warszawa

bilety 89/99pln

Katatonia – szwedzki zespół, znany jako jeden z pionierów doom metalu, razem z Thergothon, Winter, Anathema i Paradise Lost.

Założony w roku 1987 pod nazwą Melancholium przez dwóch przyjaciół, Jonasa i Andersa szwedzki zespól stał się jednym z pionierów gatunku doom metal. W 1991 roku formacja przyjęła nazwę Katatonia. Później muzycy zmienili nieco styl, głównie z powodu kłopotów zdrowotnych wokalisty, kierując się w kierunku metalu progresywnego i spokojnego rocka o dość depresyjnym wydźwięku. Ostatnie dwie płyty pokazały jednak, że Katatonia dalej jest głównie metalowym zespołem. Główny kompozytor grupy to gitarzysta Anders „Blakkheim” Nyström. Na przestrzeni lat muzyka Katatonii ewoluowała z black/doom metalu po depresyjny rock/metal.

Tagi


Polecane

Share This