Kayah, Bracia, Karpiel-Bułecka i Grabowski na 30-lecie Solidarności

Specjalny koncert będzie transmitowany na antenie TVP


2010.08.15

opublikował:

Kayah, Bracia, Karpiel-Bułecka i Grabowski na 30-lecie Solidarności

Program 1 i TVP Polonia pokażą 30 sierpnia o godz. 20.25 koncert z Gdyni „Solidarność – to znaczy: jeden i drugi”. Ponadto w ofercie TVP wiele innych, rocznicowych pozycji programowych.

Koncert „Solidarność – to znaczy: jeden i drugi”, który odbędzie się 30 sierpnia w ramach uroczystego Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność, swoimi występami uświetnią takie polskie gwiazdy estrady jak: zespół Mateusza Pospieszalskiego, Leszek Żurek, Mezo i Owal, Antonina Krzysztoń, Robert Gawliński, Renata Przemyk, Sebastian Karpiel-Bułecka, Stanisława Celińska, Stanisław Soyka, Mariusz Lubomski, Andrzej Dziubek, Andrzej Grabowski, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Kayah i Bracia.

Widowisko muzyczne w Gdyni pokaże – jak zapowiadają organizatorzy – prawdziwą ideę Solidarności i zaprezentuje osoby, które walczyły i ginęły za tę ideę. Trzon koncertu będą stanowiły autentyczne pieśni stanu wojennego i początków Solidarności, wzbogacone o słynne piosenki rockowe tamtych czasów. Zespół hip-hopowy Abradab specjalnie na potrzeby tego koncertu skomponuje melodie do wiersza „Żywe historie kamienie”.

Polecane

Share This