Kiedy wrócą koncerty w Los Angeles i Nowym Jorku?

Burmistrzowie obu miast zabrali głos w sprawie imprez


2020.04.17

opublikował:

Kiedy wrócą koncerty w Los Angeles i Nowym Jorku?

Koncert, pixabay.com

Na całym świecie szaleje pandemia koronawirusa, a najbardziej dotkniętym krajem są obecnie Stany Zjednoczone. Zarażonych jest grubo ponad pół miliona osób, a ponad 30 tysięcy zmarło. Wszyscy tęsknią za powrotem „normalności”, ale dobrych informacji jak na lekarstwo. Kilka dni temu amerykański specjalista Ezekiel Emanuel stwierdził, że imprezy masowe i koncerty nie wrócą przed jesienia2021 roku.

Sprawdź też: Rząd znosi niektóre ograniczenia – co z koncertami i imprezami masowymi?

Teraz zdanie na ten temat zabrali burmistrzowie Los Angeles i Nowego Yorku. Eric Garcetti i Bill de Blasio otwarcie przyznali, że mają wątpliwości do do organizowania jakichkolwiek imprez w tym roku. Powiedzieli także, że najbardziej realistyczna wizja to powrót wszelkich imprez dopiero w przyszłym roku.

Ciężko wyobrazić sobie jakiekolwiek większe zgromadzenia w najbliższym czasie, a nawet w tym roku – powiedział Eric Garcetti, burmistrz Los Angeles w rozmowie z CNN.

Powołał się do tego na słowa Gavin’a Newsom’a, gubernatora stanu Kalifornia, który zasugerował, że organizowanie jakichkolwiek imprez powinno mieć miejsce dopiero po wynalezieniu szczepionki baz lekarstwa przeciw koronawirusowi.

Sprawdź też: QueQuality opisuje sukces Quebonafide jednym słowem

Z kolei burmistrz Nowego Yorku sądzi, że imprezy i koncerty wrócą jako jedne z ostatnich.

Najpierw musimy zobaczyć w mieście progres w walce z pandemią, zanim pomyślimy o rozluźnieniu kwarantanny i obostrzeń z nią związanych. Chciałbym, żeby ludzie wrócili do pracy, a dzieci do szkoły, ale myślę, że powrót do normalności zajmie nam miesiące. Duże zgromadzenia ludzi to odwrotność tego co powinniśmy robić – stwierdził Bill de Blasio.

Polecane

Share This