Killing Joke na Asymetry Festival 4.0

Wrocławskie święto muzyki z pogranicza rocka, metalu, elektroniki, rapu i jazzu


2012.04.05

opublikował:

Killing Joke na Asymetry Festival 4.0

Asymmmetry Festival to międzynarodowe święto fanów muzyki alternatywnej, które od 4 lat organizuje wrocławski Klub Firlej.

W repertuarze tegorocznej edycji znajdują się takie legendy jak: legenda post punka i nowej fali Killing Joke, kultowi stoner-rockowcy ze Sleep oraz doom-jazzowe Bohren & Der Club of Gore. Obok nich wystąpi około 40 nietuzinkowych projektów z całego świata, prezentujących muzykę z pogranicza rocka, metalu, elektroniki, rapu i jazzu.

Nie zabraknie świeżych dźwięków w wykonaniu takich super-grup, jak Obake z Eraldo Bernocchim – mistrzem awangardy i Trevorem Dunnem, znanym szerszej publice z Mr. Bungle i Fantomas. Ambient-jazzowe improwizacje zaserwują Kristoffer Rygg z Ulvera razem ze Stephenem O’Malley z Sunn O))), we wspólnym projekcie Æthenor.

 

Amatorzy asymetrycznych dźwięków docenią z pewnością Red Fang, A Storm of Light, Amenra i Celeste. Dla fanów drum’n’bass, dubstep i breakcore zagrają w festiwalowym klubie: Broken Note, Niveau Zero i Igorrr.

Festiwal Asymmetry skierowany jest do międzynarodowej publiczności, fascynatów muzyki o eklektycznym i wybrednym guście. Od początku skupiał się na prezentacji wyjątkowych artystów eksperymentujących w swojej stylistyce, wychodzących poza ramy gatunku.

Czwarta edycja Asymmetry Festival odbędzie się w nietypowej przestrzeni – kompleksie budowlanym nieczynnego już browaru. Browar Mieszczański to XIX–wieczny obiekt z unikalną architekturą przemysłową. Od wielu lat stanowi alternatywne miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia.

Pełny program  imprezy dostępny jest na stronie: www.asymmetryfestival.pl/band/

ASYMMETRY FESTIVAL 4.0

3-5 Maja 2012 WROCŁAW

ROWAR MIESZCZAŃSKI

Polecane

Share This