Killing Joke oraz Hunter na Sonisphere Festival 2011!

Znamy kolejne gwiazdy czerwcowego festiwalu


2011.02.19

opublikował:

Killing Joke oraz Hunter na Sonisphere Festival 2011!

Live Nation z radością informuje, że do już ogłoszonych artystów Sonisphere Festival 2011 w Polsce – Iron Maiden, Motörhead i Mastodon – dołączają Killing Joke i Hunter.

Sonisphere Festival – 10 czerwca 2011, Warszawa, Lotnisko Bemowo

Bilety do nabycia na LiveNation.pl i w sklepach.

KILLING JOKE:

Killing Joke pokonali długą drogę, od momentu powstania (1979 rok). Zespół przeszedł wiele wewnętrznych konfliktów i zmian osobowych – jedynymi stałymi członkami są Jaz Coleman (wokal, klawisze, aranżacje) i Geordie Walker (gitara). W 2008 roku, w zespole ponownie spotkali się wszyscy członkowie założycie.

Do spotkania na pogrzebie Paul’a Raven’a, byłego basisty Killing Joke, Ministry i Prong, Jaz Coleman i Paul Ferguson (perkusja) nie rozmawiali przez blisko 20 lat. Ich pojednanie wyklarowało najbliższe plany zespołu – nowy album oraz światowa trasa koncertowa, która rozpoczęła się w Tokyo we wrześniu 2008 roku. Na wyprzedanych koncertach zespół dawał niesamowite show, które spotkały się z uznaniem krytyki, wiernych fanów i nowych sympatyków zespołu.

 

Trudno wskazać bardziej fascynującą i różnorodną karierę niż Coleman’a, który oscyluje pomiędzy Killing Joke a najlepszymi światowymi orkiestrami. Coleman nagrywał m.in. z the London Symphony Orchestra, the London Philharmonic, The Auckland Philharmonic oraz the New Zealand String Quartet.

Basista Martin ‘Youth’ Gloger jest jednym z najbardziej utalentowanych brytyjskich producentów, tworzył i produkował dla wielu artystów, w tym dla The Cult, Dido, Missy Higgins, Paul McCartney, Embrace i Tricky.

Zanim Paul Ferguson powrócił do Killing Joke, na perkusji w zespole grało kilku niezwykle utalentowanych muzyków – Ted Parsons (Swans, Prong), Martin Atkins (Public Image Ltd, Ministry), Dave Grohl (Nirvana/Foo Fighters).

Mimo wielu ekscytujących wcieleń Killing Joke, ponowne połączenie wszystkich członków założycieli zwieńczone unikalnymi dźwiękami Geordie Walkera, zachwyciło wszystkich fanów i zainspirowało nowe legiony naśladowców.

Silna pozycja Killing Joke w historii rocka została potwierdzona w 2005 roku, kiedy zespół otrzymał od magazynu Kerrang prestiżową nagrodę za całokształt twórczości. Killing Joke zawsze był i będzie czymś więcej niż tylko zespołem.

 

HUNTER:

Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła `Draka` Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza `Brooza` Sławińskiego. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard „Die Hard The Hunter”. Hunter od początku istnienia aktywnie koncertował, również poza granicami kraju.

Po jednym z występów w Niemczech w 1991 roku zespół otrzymał propozycję wydania płyty. Debiutancki album zatytułowany „Requiem” wydany został przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock jako kwartet – ponownie z Robertem Ropiakiem, który powrócił do zespołu na trzy lata. W 1999 roku zastąpił go Piotr Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty – do grupy w miejsce `Goliasha` dołączył Konrad `Saimon` Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydawnictwo „Live”, na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock oraz dodatkowo studyjna wersja utworu „Kiedy Umieram” i teledyski do pochodzących z debiutanckiego krążka kompozycji „Freedom” i „Screamin` Whispers”.

Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został z klip do „Kiedy Umieram…”. Produkcja – zarówno w wersji audio jak i video pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. „Kiedy Umieram…” zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Wykorzystano również po raz pierwszy w tle instrumenty klawiszowe.

Trzeci album – „Medeis” – wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek – Michał Jelonek. W latach 2002-2004 zespół zagrał na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album „T.E.L.I…” trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja.

W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną „HolyWood”. Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu „Fallen” – tym razem pod tytułem „Spadany” oraz nagranie „Easy Rider” z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera – Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz „Daray” Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesana, Black River).

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana „HellWood”. W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek Labirynt Fauna oraz Strasznik.

W tej chwili Hunter kończy przygotowywać kolejne wydawnictwo DVD zawierające koncert z okazji XXV-lecia istnienia, który został zarejestrowany w warszawskiej „Stodole”. Premiera przewidziana jest na przełomie marca i kwietnia. W planach tego i następnego roku jest również wydawnictwo Unplugged oraz nowy materiał studyjny.

SONISPHERE FESTIVAL 2011

WARSZAWA; POLSKA

LOTNISKO BEMOWO

10 CZERWCA 2011

Ceny biletów:

198 zł – płyta

250 zł – płyta Early Entrance

400 zł – Golden Circle i trybuny

450 zł – Golden Circle Early Entrance

880 zł – VIP

Bilety na SONISPHERE FESTIVAL 2011 dostępne w sprzedaży na LiveNation.pl i w sklepach.

Uwaga! Bilety Early Entrance i VIP tylko w sprzedaży internetowej

Polecane

Share This