Klasyczny numer Tears For Fears w wersji Placebo

Wyjątkowe wykonanie "Shout".


2022.09.07

opublikował:

Klasyczny numer Tears For Fears w wersji Placebo

fot. Mads Perch

Zespół Placebo udostępnił dziś utwór “Shout”, cover kultowego singla Tears For Fears. Piosenka ta pochodzi z albumu Tears For Fears “Songs From The Big Chair”, zajęła pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 w 1985 roku i dołączyła do bogatej listy coverów utworów z lat 80. w wykonaniu Placebo. Zespół zaprezentował już swoje wersje kompozycji takich artystów jak Sinead O’Connor („Jackie”), The Smiths (“Bigmouth Strikes Again’”), Pixies („Where Is My Mind?”) oraz Kate Bush („Running Up That Hill”).

W tej najnowszej interpretacji Placebo „Shout” staje się ponurym industrialnym marszem. Biorąc pod uwagę fakt, że oryginalny autor piosenki Roland Orzabal uważa “Shout” za polityczny protest, jest to również odpowiednia kontynuacja najnowszego albumu Placebo “Never Let Me Go”, swoistego komentarza na temat nasycenia technologią, rosnącej nietolerancji i kryzysu klimatycznego.

Przypominamy, że za kilka tygodni zespół rusza w europejskie tournee, w ramach którego zawita także do Polski. 17 października Placebo wystąpią w Warszawie na terenie Expo XXI.

Polecane

Share This