Kolejne gwiazdy Warsaw Music Week 2011


2011.04.04

opublikował:

Kolejne gwiazdy Warsaw Music Week 2011

EROL ALKAN / uk

Jak nikt inny potrafi połączyć rock z muzyką taneczną. Jest niezwykle wpływowym didżejem, twórcą remiksów, a także producentem płyt popularnych zespołów rockowych. To dzięki niemu na tanecznych parkietach całego świata spotykają się fani muzyki gitarowej i klubowej.

7.05 – Kamieniołomy – ul. Ossolińskich 3

Organizator: Kamieniołomy

GOLDIE & MC JAKES / uk

Goldie uważany jest za jednego z najważniejszych twórców w historii nurtu drum’n’bass. Na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy w Wielkiej Brytanii popularny był breakbeat, jungle i rave, Goldie zaczął tworzyć nowy nurt muzyczny nazwany później drum’n’bassem.  Jego płyta „Timeless” z 1995 roku często jest uważana za szczytowe osiągnięcie gatunku. Razem z nim wystąpi Jakes – wybitny MC o wyjątkowo charakterystycznym głosie

14.05 – 1500m2 – ul. Solec 18

Organizator: 1500m2

SUBSCAPE / uk

Subscape – jeden z najbardziej obiecujących producentów sceny dubstep i nadzieja 2011 roku, wydający swoje utwory nakładem renomowanej wytwórni Dub Police.

14.05 – 1500m2 – ul. Solec 18

Organizator: 1500m2

FRIVOLOUS / can

Kanadyjczyk Daniel Gardner, klasycznie wykształcony muzyk, regularnie wydaje swe produkcje od ponad dekady. Zaistniał na dobre, wyróżniając się na coraz bardziej zatłoczonej scenie, wydając rewelacyjny i nieoczywisty album „Midnight Black Indulgence” nakładem legendarnego berlińskiego Scape w 2007. Od niedawna znalazł zrozumienie i stałą przystań w szeregach równie kultowej wytwórni Cadenza.


7.05 – Cafe Kulturalna – pl. Defilad 1

Organizator: Cafe Kulturalna

ZEUS / can

Zeus narodził się z muzycznej przyjaźni Mike`a O`Brien`a i Carlina Nicholsona. Długoletni przyjaciele z Toronto i muzyczni rodacy Roba Drake`a i Neila Quina, jako Zeus czerpią inspirację z klasycznych wpływów ponadczasowych piosenek. Wkręcające się gitary i mieniące się harmonie, to ich znak firmowy.

10.05 – Hydrozagadka – ul. 11 listopada 22

Organizator: Hydrozagadka

***


Pełny program Warsaw Music Week już niebawem dostępny na www.warsawmusicweek.pl oraz na stronach klubów.

Polecane

Share This