Kolejni artyści na Military Camp Festival

W ostatniej, zamykającej skład turze ogłoszono radosną piwno-folkmetalową drużynę Troll Bends Fir z Rosji oraz polską legendę hard rocka Turbo, która specjalnie na tę okazję przygotowuje set-niespodziankę.


2011.05.31

opublikował:

Kolejni artyści na Military Camp Festival

Organizatorzy festiwalu przypominają, że bilety po 75 PLN można kupić tylko do końca maja – od 1 czerwca cena biletu w przedsprzedaży to 85 PLN. Zawsze aktualne informacje o MCF2011 oraz innych wydarzeniach organizowanych przez Agencję MA-IN można znaleźć na jej firmowym profilu FaceBook.

TROLL BENDS FIR dali się poznać polskiej publiczności z najlepszej strony pamiętnym plenerowym koncertem jako gość specjalny Nocy Świętojańskiej na wrocławskiej Wyspie Słodowej w czerwcu 2009 r. oraz w listopadzie tego samego roku siarczystym występem u boku fińskich załóg KORPIKLAANI i NORTHER w warszawskiej Progresji. Zespół powstał w Sankt Petersburgu w 2002 r., a jego dorobek wydawniczy obejmuje 4 płyty i 2 EP-ki, przy czym 2. z nich otrzymała tytuł „Brothers in Drinks vol. 2 Hoplnir” i została wydana w lutym 2011 r. Skoczne pieśni TROLL BENDS FIR łączą w sobie motywy skandynawskie, słowiańskie i celtyckie, a motywem przewodnim ich tekstów jest piwo, którego z pewnością nie zabraknie na MILITARY CAMP FESTIVAL 2011. Rosyjscy chmielowi muzykanci wystąpią też na tegorocznym SEVEN FESTIVAL w Węgorzewie.

www.trollge.ru

www.facebook.com/trollbendsfirTURBO w 2010 r. hucznie obchodzili 30-lecie działalności. W listopadzie 2009 r. grupa wydała album pt. „Strażnik światła”, który zbiera same entuzjastyczne recenzje, uważany jest za najlepsze dzieło zespołu obok słynnych debiutanckich „Dorosłych dzieci” z początku lat 80. oraz „Ostatniego wojownika” z końca lat 80. Pod koniec lutego 2010 r. TURBO otrzymali nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Heavy Metal, zaś w połowie września 2010 r. zespół hucznie świętował swoje urodziny w warszawskim klubie Progresja w ramach imprezy, na której oprócz jubilatów zagrali także świetni goście zagraniczni: PRIMAL FEAR z Niemiec, TIM „RIPPER” OWENS ze Stanów Zjednoczonych i CRIMES OF PASSION z Wielkiej Brytanii. W grudniu 2010 r. odbyła się polska trasa podsumowująca wspaniały rok 30-lecia TURBO, w ramach której grupa zagrała m.in. arcyspecjalny wyprzedany koncert w prestiżowym poznańskim klubie Blue Note. Pod koniec 2010 r. odbyła się premiera wyśmienitego teledysku do pochodzącej z najnowszego albumu piosenki pt. „Na progu życia”. W kwietniu 2011 r. do składu TURBO powrócił perkusista Mariusz „Bobiś” Bobkowski, który przed dekadą nagrał z zespołem płytę „Awatar”.

www.turbo.art.pl

MILITARY CAMP FESTIVAL 2011


Warszawa, Amfiteatr w Parku Sowińskiego


pt. 2 września, wstęp: 16.00, start: 17.00

LEAVES` EYES (Norwegia/Niemcy)


BARREN EARTH (Finlandia)


TURBO (Polska)


TROLL BENDS FIR (Rosja)


MIDNATTSOL (Norwegia/Niemcy)


DIGGER (Polska)


THE SIXPOUNDER (Polska)

BILETY: 75 PLN do końca maja, 85 PLN od 1 czerwca do 1 września, 99 PLN w dniu koncertu; dostępne w sieci Eventim i ich placówkach w całej Polsce (aktualna lista tych miejsc na Eventim.pl), np. Media Markt, Saturn, EMPiK, bileteria Eventimu (Warszawa, Al. Jerozolimskie 25), a także w klubie Progresja (Warszawa, ul. Kaliskiego 15a, przy Wojskowej Akademii Technicznej)

Polecane

Share This