Kolejny rekord Adele

Tym razem wokalistka pobiła rekord amerykańskiej listy przebojów.


2012.01.29

opublikował:

Kolejny rekord Adele

Według najnowszych doniesień magazynu „Billboard”, który sporządza ten cotygodniowy ranking, Adele pobiła właśnie kolejny rekord w swojej karierze.

Jej ubiegłoroczny krążek „21” spędza właśnie siedemnasty tydzień na szczycie amerykańskiej listy albumów (Billboard 200), zaś najnowszy singiel z tej płyty – „Set Fire To The Rain” – trafił właśnie na 1. miejsce zestawienia przebojów (Hot 100).

Oznacza to, że Adele jest pierwszą w historii wokalistką, która miała trzy single na szczycie Hot 100, podczas gdy w tym samym czasie jej płyta królowała w rankingach Billboard 200.

Pisząc trzy single, mamy na myśli wspomniany „Set Fire To The Rain”, „Someone Like You” (1. miejsce we wrześniu) i „Rolling In The Deep” (maj).

Kolejny rekord Adele

Jak donosi „The Telegraph”, album, drugi w karierze Adele, pobił rekord europejskiego oddziału sieci Apple zaledwie po jedenastu miesiącach od swojej premiery.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu „21” został najlepiej się sprzedającym cyfrowym albumem w historii amerykańskiego przemysłu muzycznego (pokonał ubiegłoroczne dzieło Eminema, „Recovery”).

Z kolei w lipcu ogłoszono, że singiel „Someone Like You” został pierwszym w historii nagraniem, które rozeszło się w ilości ponad miliona kopii w Wielkiej Brytanii.

Gratujemy Adele!

Tagi


Popularne newsy

Polecane

Share This