Koncert Hurts dziś

Zespół wystąpi na Torwarze.


2013.11.07

opublikował:

Koncert Hurts dziś

Na warszawskim Torwarze wystąpi dziś brytyjski duet Hurts. Muzycy przyjeżdżają do Polski w ramach trasy promującej drugi w ich dyskografii krążek – „Exile”.

Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel „Wonderful Life” to jedną z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie w ostatnich latach! Podobną popularnością cieszyły się piosenki „Better Than Love” czy „Stay”, a także doskonałe „Devotion” nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue. Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosił tytuł „Happiness” i ukazał się jesienią 2010 roku. Krytycy podkreślali stylowe inspiracje zespołu z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

„Exile” ukazał się w marcu 2013 i w wersji podstawowej zawiera 12 kompozycji, które zdecydowanie zdają test tzw. „drugiej płyty”. Zespół nie próbuje kopiować patentów z poprzedniej płyty, wypływa na szerokie wody – słychać tu m.in. wpływy muzyki funk („Sandman”) czy ostrego rocka („The Road”) . Utwory „Mercy” czy finałowe „Help” to prawdziwe majstersztyki kompozytorskie, a rozmach aranżacyjny większości piosenek powoduje, że płyta nie przestaje intrygować nawet po licznych przesłuchaniach.

 

W roli supportu publiczność będzie miała okazję zobaczyć polski elektroniczny duet XXANAXX. Jego skład tworzą Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski, którzy spotkali się krótko po występie Klaudii w polskiej edycji programu „X Factor”. Muzycy dzielą wspólne zainteresowania i inspiracje. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów i przestrzennych pogłosów. Jesienią duet zagra serię koncertów w całym kraju. Jednym z nich będzie występ przed Hurts na Torwarze.

Rozpiska godzinowa prezentuje się następująco:

18:00 otwarcie drzwi

20:00 XX▲N▲XX

21:00 Hurts

Bilety wciąż dostępne są w stałych punktach sprzedaży. Będzie je można również kupić bezpośrednio przed koncertem w kasie Torwaru, która tego dnia będzie czynna od godziny 15:00.

Informacja od organizatora:

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że tego dnia na przeciwległym stadionie odbywa się mecz piłkarski, w związku z czym prosimy o przyjazd na Torwar środkami transportu miejskiego i uwzględnienie możliwych opóźnień komunikacyjnych.

Polecane

Share This