Koncert Hurts – kończą się bilety na miejsca stojące

Ostatnia pula wejściówek trafiła już do sprzedaży.


2013.10.17

opublikował:

Koncert Hurts – kończą się bilety na miejsca stojące

7 listopada na warszawskim Torwarze wystąpi brytyjski duet Hurts. Do sprzedaży trafiła właśnie ostatnia pula biletów stojących na płytę. Dostępne są jeszcze wejściówki na miejsca siedzące. Hurts wystąpią w Polsce w ramach cyklu Hortex: Sounds.

Duet Hurts tworzą wokalista Theo Hutchcraft oraz obsługujący syntezatory Adam Anderson. Ich singiel „Wonderful Life” to jedna z najczęściej emitowanych piosenek w rozgłośniach radiowych na całym świecie w ostatnich latach Podobną popularnością cieszyły się piosenki „Better Than Love” czy „Stay”, a także doskonałe „Devotion” nagrane wspólnie z samą Kylie Minogue. Popularność wywróżyła im stacja BBC umieszczając Hurts na czwartym miejscu wśród swoich prognoz na 2010 rok w zakresie muzycznych debiutów (BBC Sound Of 2010). Debiutancki krążek duetu z Manchesteru nosił tytuł „Happiness” i ukazał się jesienią 2010 roku. Krytycy podkreślali stylowe inspiracje zespołu z lat osiemdziesiątych: od Pet Shop Boys poprzez Depeche Mode do Tears For Fears. Hurts tworzą jednak muzykę na wskroś współczesną jedynie odsyłającą do tych formacji, nie zaś wtórną wobec nich. Osobną, niezwykle oryginalną inspiracją duetu jest fascynacja włoską sceną disco-lento wyrosłą na gruzach prężnego ruchu italo.

Drugi album Hurts, „Exile”, ukazał się w marcu 2013 i w wersji podstawowej zawiera 12 kompozycji, które zdecydowanie zdają test tzw. „drugiej płyty”: zespół nie próbuje kopiować patentów z poprzedniej płyty, wypływa na szerokie wody – słychać tu m.in. wpływy muzyki funk (`Sandman`) czy ostrego rocka („The Road”) . Utwory `Mercy` czy finałowe „Help” to prawdziwe majstersztyki kompozytorskie, a rozmach aranżacyjny większości piosenek powoduje, że płyta nie przestaje intrygować nawet po licznych przesłuchaniach.

Wejściówki na koncert Hurts 7 listopada na Torwarze kosztują 105 zł (płyta) i 120 zł (trybuny, miejsca nienumerowane).

Polecane

Share This