Koncertowa Jesień w Poznaniu

Zagrają m.in. Coma, Strachy Na Lachy, Kult, Hey, O.S.T.R. i Archive.


2012.09.14

opublikował:

Koncertowa Jesień w Poznaniu

W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, występy cyklu Koncertowa Jesień  odbywać się będą w Hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ramach Koncertowej Jesieni odbędzie się kilkanaście koncertów zespołów z czołówki polskiej sceny rockowej, takich jak Coma, Strachy Na Lachy, Kult czy Hey. Tegoroczną edycję uświetni również występ brytyjskiej grupy Archive.

Cykl rozpocznie występ Comy. Łódzka grupa przyjedzie do Poznania w ramach swojej jesiennej trasy, która – zgodnie z zapowiedziami – ma być wyjątkowa! W roli supportu pojawi się poznański zespół Hope.

Wszystkich, którzy z niecierpliwością czekają na najnowszy album Slums Attack z pewnością ucieszy wiadomość o kolejnej (już trzeciej!) edycji imprezy Terrorym Fever. Na scenie, oprócz Peji i Decksa, zobaczymy licznych zagranicznych i polskich gości, zaproszonych przez zespół.

Nowością jest inicjatywa Poznań Rocks!, która w założeniu ma zaprezentować publiczności tych, bez których nie wyobrażamy sobie muzycznego Poznania, i którzy dla lokalnej (i ogólnopolskiej!) sceny znaczą bardzo wiele. W listopadzie na scenie Hali nr 2 zobaczymy więc Strachy Na Lachy, Muchy i The Ploy, natomiast w grudniu na jednym koncercie zaprezentują się Acid Drinkers, Masturbator i Rust.

Ciekawie zapowiada się również koncert Ani Dąbrowskiej, która po zmianie wytwórni i managementu wraca z nową płytą. Zgodnie z zapowiedziami, album „Bawię się świetnie” ma brzmieć inaczej niż poprzednie dokonania wokalistki i bardziej współcześnie.

Jak co roku, w zestawieniu nie mogło zabraknąć koncertu Kultu. Zespół Kazika Staszewskiego występem na MTP zakończy swoją „pomarańczową trasę”.

Niezwykłą niespodzianką będzie również koncert zespołów Hey i Dry The River. Hey planuje na jesień/zimę premierę nowego albumu, a to doskonały pretekst do zaproszenia zespołu do Poznania. Ponadto, tego samego wieczora na scenie zaprezentuje się brytyjska indie-folkowa sensacja – Dry The River.

W zestawieniu Koncertowej Jesieni nie mogło zabraknąć również koncertu Happysad. W pierwszym tygodniu września ukazał się najnowszy album zespołu – „Ciepło / Zimno”. O tym jak brzmi na żywo Poznaniacy będą się mogli przekonać właśnie w Hali nr 2!

Ciekawie zapowiada się również koncert O.S.T.R. i Jamala.

1 grudnia polską część trasy koncertowej zakończy w Poznaniu brytyjska formacja Archive. Muzycy pojawią się na terenie MTP w ramach promocji albumu „With Us Until You’re Dead”, który swoją premierę miał pod koniec sierpnia.

Lista koncertów przedstawia się następująco:

26.10 Coma / Hope

03.11 Terrorym Fever 3

04.11 Poznań Rocks!: Strachy Na Lachy / Muchy / The Ploy

09.11 Ania Dąbrowska

11.11 Kult

16.11 Hey / Dry The River

23.11 Happysad / Dust Blow

30.11 O.S.T.R. / Jamal

01.12 Archive

08.12 Poznań Rocks!: Acid Drinkers / Masturbator / Rust

KUP BILETY:


Koncertowa Jesień w Poznaniu

W tym roku po raz pierwszy występy w ramach cyklu odbywać się będą w nowym miejscu, w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich, wejście od ulicy Głogowskiej, naprzeciwko Dworca Zachodniego.

W ramach Koncertowej Jesieni odbędzie się kilkanaście koncertów zespołów z czołówki polskiej rockowej sceny takich jak Kult, Happysad, Myslovitz czy Strachy Na Lachy.

Do najjaśniejszych punktów cyklu możemy z pewnością zaliczyć listopadowy koncert Katarzyny Nosowskiej. Artystka przyjedzie do Poznania z materiałem z najnowszej płyty „8”, która pojawi się w sprzedaży już za parę dni.

Łódzki zespół COMA zapowiedział premierę swojego czwartego studyjnego krążka na 17. października, a utwory z nowej płyty na pewno uświetnią ich poznański koncert.

Natomiast w grudniu długo wyczekiwany koncert formacji Lenny Valentino, która w dziesiątą rocznicę wydania jedynej, legendarnej płyty powraca na scenę na jedynie kilka koncertów. Skład zespołu współtworzyli Artur Rojek z Myslovitz, Mietall Waluś z Negatywu oraz trzej członkowie zespołu Ścianka.

Niezwykle ciekawie zapowiada się występ Slums Attack, na scenie z Peją i Decksem zobaczymy licznych zagranicznych i polskich gości zaproszonych przez zespół.

Scenę hip hopową będzie także w tym roku reprezentował O.S.T.R.

Formacja The Blackout okrzyknięta przez magazyn „Kerrang!” jednym z „Najgorętszych Zespołów Na Ziemi”, wraca do Wielkopolski po znakomitym występie na tegorocznym Festiwalu w Jarocinie. Zespół supportować będą Heroes Get Remembered oraz We Are The Ocean.

W ramach Koncertowej Jesieni wystąpi także Young Guns – młody, obiecujący zespół rockowy z Wysp Brytyjskich, supportowany przez formacje Vera Cruz oraz What Now.

Skindred, zespół znany uczestnikom Przystanku Woodstock, po niezwykle gorącym przyjęciu przez polską publiczność wraca do Polski w ramach trasy „Union Black”.

Pełna lista koncertów przedstawia się następująco:28.10 Young Guns  / Pod Minogą

04.11 Kult  / MTP

05.11 Slums Attack  / MTP

06.11 Nosowska / Eskulap

10.11 Acid Drinkers / MTP

11.11 Happysad / MTP

12.11 The Blackout  / Pod Minogą

18.11 Myslovitz / MTP

19.11 Coma / MTP

28.11 Skindred / Blue Note

02.12 O.S.T.R. / MTP

03.12 DŻEM / MTP

04.12 Strachy na Lachy / MTP

15.12 Lenny Valentino / Eskulap

08.12 Buldog / Pod Minogą

  

Bilety na koncerty już do nabycia na stronach www.ticketpro.pl, www.eventim.pl oraz niebawem w poznańskich punktach : CIM, Rock Long Luck, Carton Shop.

Popularne newsy

Koncertowa Jesień w Poznaniu

Tegoroczna edycja to kilkanaście wyjątkowych koncertów gwiazd zarówno zagranicznej, jak i polskiej sceny muzycznej!

Koncertową Jesień rozpocznie występ Earl Greyhound. Rockowe trio z Nowego Jorku wystąpi 22 września w klubie Dragon. Świetnie przyjęte ostatnie wydawnictwo zespołu – album „Suspicious package” zdaniem recenzentów bez wątpienia przejdzie do historii rock`n`rolla!

Love Amongst Ruin to druga formacja, która zaprezentuje się przed poznańską publicznością. Zespół, którego liderem jest Steve Hewitt – były perkusista legendarnego Placebo – zagra 28 września w Eskulapie. Grupa promować będzie swój krążek, który już teraz zyskał miano najbardziej wyczekiwanego debiutu roku!

5 października w Eskulapie zagrają legendy punk-rocka z Niemiec – Die Toten Hosen. Zespół kierowany przez charyzmatycznego wokalistę Campino wystąpi w Polsce tuż po premierze płyty „The Best Of” wydanej tylko dla polskich fanów.

Kilka dni później, 10 października, przed publicznością klubu „Pod Minogą” zaprezentują się krakowska pop-punkowa grupa CF98 i warszawiacy z The Black Tapes. CF98 wystąpi w ramach trasy promującej świetnie przyjęty nowy krążek „Nic Do Stracenia”.

Kolejnymi artystami, którzy wystąpią podczas Koncertowej Jesieni będą fińscy wiolonczeliści z Apocalyptiki. Mistrzowie łączenia metalu i muzyki klasycznej zagrają 22 października w Eskulapie, promując swoje najświeższe wydawnictwo „7th Symphony”.

Dzień później (23 października) w Arenie swój występ zapowiedział Kult – jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiego rocka. Twórcy legendarnych już płyt „Tata Kazika” i „Posłuchaj to do Ciebie” są uważani za najlepszy koncertowy zespół na polskiej scenie muzycznej.

Happysad to następny zespół, który pojawi się jesienią w Poznaniu. 5 listopada formacja da koncert w Eskulapie.

Kolejna grupa, która zaprezentuje się przed publicznością klubu Eskulap to Coma, ze swoim najnowszym wydawnictwem anglojęzycznym „Excess”, które to ukaże się w całej Europie w październiku. Formacja stworzona i kierowana przez Piotra Roguckiego wystąpi 6 listopada.

10 listopada również w Eskulapie zagrają Muchy – najważniejsza formacja młodego pokolenia na rockowej scenie. Koncert będzie kontynuacją trasy promującej doskonale przyjęty album „Notoryczni debiutanci”.

Na wyjątkowym koncercie w klubie SQ wystąpi gwiazda wytwórni Warp – Jamie Lidell. Artysta uważany za jednego z większych soulowych wykonawców na świecie pojawi się w Poznaniu 12 listopada z najnowszym albumem „Compass”.

Następni artyści, których będziemy mogli usłyszeć jesienią to grupa Buldog – formacja założona przez Kazika Staszewskiego, którego zastąpił były wokalista grupy Akurat – Tomasz Kłaptocz. Zespół zagra 13 listopada w klubie Blue Note promując tegoroczny album „Chrystus Miasta”.

Tego samego dnia (13 listopada) w Eskulapie wystąpi Shrinebuilder – wspólny projekt muzyków uważanych za gigantów na scenie metalowej. Formację tworzą Robert Scott „Wino” Weinrich, Scott Kelly (Neurosis), Al Cisneros (Sleep) oraz Dale Crover (Melvins). Debiutancki krążek grupy ukazał się latem 2009 roku.

Kolejna formacja, która zaprezentuje się jesienią to Acid Drinkers ze swoją nową płytą „Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again”. Album stanowi kontynuację wydanego w 1994 roku „Fishdick”, na którym znalazły się covery utworów innych wykonawców. Acid Drinkers zagrają 14 listopada w Eskulapie.

25 listopada przed publicznością klubu Eskulap wystąpi zespół Kim Nowak. Nowy projekt braci Waglewskich – Fisza i Emade zaprezentuje materiał z rockowego krążka.

Dzień później (26 listopada) na wyczekiwanym koncercie zaprezentują się poznańskie Strachy na Lachy. Zespół kierowany przez legendarnego Grabaża zagra w Eskulapie. Ostatni album zespołu to zeszłoroczna „Dodekafonia” ciesząca się uznaniem prasy muzycznej i fanów.

Przed ostatnim artystą, który pojawi się w ramach Koncertowej Jesieni będzie wirtuoz polskiej sceny hip-hopowej – O.S.T.R. 3 grudnia Ostrego będziemy mogli zobaczyć w klubie Eskulap.

Cykl występów zwieńczy koncert Ani Dąbrowskiej, który odbędzie się 5 grudnia w Eskulapie. Jedna z najbardziej uzdolnionych artystek młodego pokolenia będzie promować swoje najnowsze wydawnictwo „Ania Movie” czyli płytę, na której z sukcesem mierzy się z filmowymi piosenkami takimi jak „Sounds Of Silence” Simona & Garfunkela czy „Strawberry Fields Forever” z repertuaru The Beatles.

Do sprzedaży trafiły już bilety na koncerty Love Amongst Ruin, Die Toten Hosen i Apocalyptica. Można je nabyć za pośrednictwem eventim.pl, ticketpro.pl, ticketonline.pl, ticketstore.pl oraz w poznańskich punktach : CIM, Rock Long Luck, Carton Shop, Gazeta Cafe, klub Eskulap.

Szczegóły na temat biletów na pozostałe koncerty już wkrótce!

Pełna lista koncertów przedstawia się następująco:

22.09 Earl Greyhound / Dragon

28.09 Love Amongst Ruin / Eskulap

05.10 Die Toten Hosen / Eskulap

10.10 CF98 i The Black Tapes / Pod Minogą

22.10 Apocalyptica / Eskulap

23.10 Kult / Arena

05.11 Happysad / Eskulap

06.11 Coma / Eskulap

10.11 Muchy / Eskulap

12.11 Jamie Lidell / SQ

13.11 Buldog / Blue Note

13.11 Shrinebuilder / Eskulap

14.11 Acid Drinkers / Eskulap

25.11 Kim Nowak / Eskulap

26.11 Strachy na Lachy / Eskulap

03.12 O.S.T.R. / Eskulap

05.12 Ania Dąbrowska / Eskulap

Popularne newsy

Polecane

Share This