Kora – zapowiedź nowego albumu


2010.12.08

opublikował:

Kora – zapowiedź nowego albumu

Nowy album to efekt współpracy Kory z Marcinem Macukiem, który występuje tu w roli aranżera i producenta muzycznego. Zaskakująca i nowa dla Kory jest forma muzyczna, instrumentarium, nowy jest też sposób pracy nad piosenkami. Efekt intryguje…

Pierwszym utworem, który zapowiada płytę był utwór „Zabawa w chowanego” – Macuk napisał niezwykłą muzykę do jednego z najpiękniejszych tekstów Kory, lirycznej a zarazem poruszającej opowieści z dzieciństwa. Kora przetransponowała na język poezji wyznanie, jakiego dokonała w swojej autobiograficznej książce „Podwójna linia życia” wydanej w 1991 roku. Utwór poruszył potworny problem pedofilii w Kościele. Teledysk do piosenki „Zabawa w chowanego” – kontrowersyjny dla wielu osób – wyreżyserował Bartek Ignaciuk, absolwent ASP w Gdańsku, znany głównie z działalności w branży reklamowej.


Klip powstał przy zaangażowaniu wielu osób i nadzwyczajnych środków technicznych, zdjęcia wykonano techniką łączenia postaci aktorów z makietami scenograficznymi. Niezwykły, piękny obraz, wspaniałe światło przypominające renesansowe obrazy są zasługa wybitnego operatora Marka Sanaka. Tak wielką i kosztowną produkcję udało się zrealizować dzięki zaangażowaniu całego zespołu, studia produkcyjnego Film Produkcja, a także wsparciu finansowemu otrzymanemu od ludzi, którzy po wysłuchaniu piosenki stwierdzili, że porusza ona tak ważny problem, że chcą przyczynić się do zrealizowania poruszającej reżyserskiej koncepcji Bartka Ignaciuka. W efekcie, dzięki oszczędnościom na honorariach oraz wkładowi finansowemu ofiarodawców powstał teledysk nakręcony z wielkim rozmachem, bez kompromisów.

Drugim singlem jest piosenka „Nigdy nie zamknę drzwi przed tobą” – tu gościnnie pojawia się Stanisław Soyka. Utwór ten niedawno trafił do stacji radiowych, można usłyszeć go między innymi na antenie Trójki.


Polecane

Share This