Kortez w bałkańskim evergreenie

"Doskonały dzień", to kawałek, nad którym wcześniej pracował Muniek


2019.05.19

opublikował:

Kortez w bałkańskim evergreenie

Foto: P. Tarasewicz / CGMCreativeStudio

W komunikacie z wytworni Jazzboy Records czytamy:

„Mamy przyjemność zaprezentować utwór, który długo dojrzewał w piwnicy Jazzboy Studio. W 2012 roku „Mjesto za dvoje” zespołu Letu Stuke z byłej Jugosławi przywiozła Biljana. Utwór pierwotnie został nagrany w 2005 roku, a gdy trafił do Polski, na Bałkanach był już evergreenem.
W 2013 roku U-zek poprosił Piotra Roguckiego o napisanie dziejowego tekstu do tej piosenki. I tak po 67 dniach powstały polskie słowa do „Doskonałego dnia”. Wiosną 2016 prace nad utworem rozpoczął Roguc z Olkiem Świerkotem i trwały one ponad 2 lata. Później do „Doskonałego dnia” podszedł Muniek, ale w obydwu przypadkach zabrakło przysłowiowej kropki nad „i”.

Kortez, który bardzo lubił tę piosenkę od początku był świadkiem wszystkich tych zmagań. W 2018 roku zaproponował, że może w takim razie on ją zaśpiewa, bo szkoda, aby taki numer leżał w szufladzie. Potrzeba nam było roku, żeby dojrzała myśl o jej skończeniu i opublikowaniu. I tak dziś „Doskonały dzień” promuje letnią trasę Korteza „Holiday Tour”. Jak powiadają klasycy: „Lepiej późno niż później!”. Obraz do „Doskonałego dnia” został zarejestrowany na ulicach Warszawy. Głównymi bohaterami jest duet magików „Z Rękawa” – Igor Apelski i Maciej Pęda. Za pomysł teledysku, reżyserię i scenariusz odpowiada Agata Trafalska”.

Polecane

Share This