Kortowiada 2023: do line-upu dołącza Kult, Ralph Kaminski i inni znani wykonawcy

Kosmiczna Kortowiada odbędzie się w drugiej połowie maja.


2023.02.22

opublikował:

Kortowiada 2023: do line-upu dołącza Kult, Ralph Kaminski i inni znani wykonawcy

fot. mat. pras.

Święto studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie rozpocznie się za niespełna trzy miesiące. Organizatorzy najlepszych juwenaliów w Polsce ujawnili już dziesięcioro artystów, którzy swoimi występami uświetnią tegoroczną edycję Kortowiady.

Grono wykonawców, którzy wystąpią na Scenie Głównej umiejscowionej w samym sercu Kortowa, na Plaży Kortowskiej, powiększa się z każdym tygodniem – w każdy wtorek ujawniane są kolejne nazwiska. Do zapowiedzianych wcześniej artystów – był to Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs oraz Pezet – w ostatnim czasie dołączył Igo, Błażej Król, Kult, Sarius oraz Ralph Kaminski. Line-up staje się zatem coraz bardziej imponujący, a to nadal nie wszystko, ponieważ zgodnie z zapowiedziami podczas olsztyńskich juwenaliów w tym roku wystąpić ma łącznie 15 zespołów.

Kosmiczna Kortowiada rozpocznie się 24 maja, jednak to w czwartek, 25 maja, to wyjątkowe święto studentów zostanie oficjalnie otwarte podczas Parady Studentów Ulicami Olsztyna. Przez kolejne dni będą oni świętować hucznie w Kortowie i uczestniczyć w wielu przygotowanych przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego aktywnościach i wydarzeniach.

Największe zainteresowanie wśród entuzjastów tego festiwalu studenckiego jednak budzą z całą pewnością koncerty, jakie każdego roku odbywają się na Scenie Głównej Kortowiady. Będzie można wziąć w nich udział od 25 do 27 maja. Karnety na kortowiadowe koncerty są dostępne – dziś do sprzedaży trafiła II pula biletów, które można nabyć odwiedzając stronę internetową organizatora: www.bilety.kortowiada.pl. Przygotowano kilka wariantów: karnety w niższej cenie mogą kupić studenci UWM, a także studenci innych uczelni. Szczegóły dotyczące cen biletów znajdują się pod tym adresem.

Sponsorem głównym Kortowiady jest Perła – Browary Lubelskie.

ARTYŚCI

Ralph Kaminski
Wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy muzykę określaną jako pop alternatywny. To także laureat prestiżowego Paszportu „Polityki”, będącego symbolicznym stemplem jakości twórczości artysty.

Sarius
Utalentowany raper i wokalista zadebiutował w 2013 roku i od tamtej pory konsekwentnie buduje swoją pozycję na scenie. Przełomem w jego karierze okazało się wydanie w 2017 roku piątego w jego dorobku albumu, „ANTIHYPE”.

Kult
Kult powstał na początku 1982 roku, aktywnie i nieprzerwanie gra już 40 lat. Przez ten czas zespół wydał aż 17 płyt długogrających, zagrał ponad 3000 koncertów, także na wielu znanych festiwalach i przeglądach w Polsce i na świecie.

Błażej Król
Błażej Król to wokalista, autor tekstów i kompozytor. Swobodnie posługuje się różnorodnymi formami wyrazu: operuje zarówno klasycznymi środkami, jak niekonwencjonalnymi elementami. Jak dotąd wydał sześć solowych płyt.

Igo
Igor Walaszek, znany pod pseudonimem Igo, to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich wokalistów w Polsce. Po wielu latach na scenie muzyk podjął decyzję o ponownym debiucie, tym razem jako solowy artysta – owocem pracy był wydany w listopadzie 2022 roku album „IGO”.

Pezet
Pojawił się na polskiej scenie pod koniec lat 90. i od momentu debiutu nieustannie utrzymuje się w czołówce najważniejszych rodzimych raperów. Jego ostatni album to „Muzyka Komercyjna” z 2022 roku.

Gibbs
Do niedawna znany był wyłącznie jako producent muzyczny, jednak postanowił postawić na twórczość wokalną. Owocem jego pracy był solowy debiut „Czarno na białym”, album, który został wspaniale przyjęty przez słuchaczy – dowodem jest status Platynowej Płyty ZPAV. Solowa płyta Gibbsa została przez niego w całości wyprodukowana i napisana.

bryska
Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze bryska od momentu debiutu może pochwalić się większą ilością premier niż niejeden znany artysta. Teksty jej piosenek charakteryzują się zabawą spostrzeżeniami na temat rzeczywistości, porusza w nich często zagadnienia, których próżno szukać we współczesnym popie.

Michał Szczygieł
W czerwcu 2021 roku ukazał się debiutancki album Michała zatytułowany „Tak jak chcę”. Latem 2022 Michał powrócił na szczyty radiowych list przebojów w całej Polsce z hitowym singlem „Adrenalina”. Niejednokrotnie zatem udowodnił, że dynamiczne, popowe utwory, to jego żywioł.

Oki
Młody raper wyróżniający się charakterystycznym wizerunkiem i niebagatelnym artystycznym potencjałem, który już od kilku lat buduje swoją pozycję na rynku muzycznym.

Polecane

Share This