Kto z Polski na Eurowizję? TVP przedstawiła swoich kandydatów

Poznaliśmy uczestników preselekcji.


2023.02.15

opublikował:

Kto z Polski na Eurowizję? TVP przedstawiła swoich kandydatów

Ponad 300 zgłoszeń kandydatów do wyjazdu na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji miała otrzymać Telewizja Polska. Spośród nich wyłoniono dziesiątkę finalistów, którzy 26 lutego będą walczyć w oficjalnych polskich preselekcjach. Wśród artystów ubiegających się o możliwość reprezentowania Polski w Liverpoolu znaleźli się m.in. Natasza Urbańska, Maja Hyży, Kuba Szmajkowski czy Alicja Szemplińska, która raz już wygrała preselekcje, ale przez pandemię nie miała możliwości wystąpić w międzynarodowym konkursie.

Część widzów komentujących wybór już teraz wyraża rozczarowanie brakiem w gronie finalistów Mariny. Wokalistka często była typowana jako faworytka do reprezentowania Polski, ale finalnie nie zgłosiła się do preselekcji, nie mogła więc wziąć udziału w zmaganiach.

Oto dziesiątka finalistów:

Ahlena – „Booty”
Blanka – „Solo”
Dominik Dudek – „Be Good”
Felivers – „Never Back Down”
Jan „Yan” Majewski – „Champion”
Maja Hyży – „Never Hide”
Jann – „Gladiator”
Natasza – „Lift U Up”
Alicja Szemplińska – „New Home”
Kuba Szmajkowski – „You Do Me”

Laureatami ubiegłorocznego konkursu była ukraińska Kalush Orchestra dowodzona przez rapera Kalusha. Ze względu na działania wojenne w tym kraju, tegoroczne zmagania odbędą się w Wielkiej Brytanii, której reprezentant Sam Ryder zajął w 2022 r. drugie miejsce.

Polecane

Share This