Kuba Wojewódzki gorzko o Pawle Kukizie: „Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo”

"Wykonywał kiedyś numer 'Całuj mnie'. Teraz już wiemy kogo i w co".


2021.08.12

opublikował:

Kuba Wojewódzki gorzko o Pawle Kukizie: „Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo”

fot. Wojciech Kurczewski / Fremantle Media Polska

To m.in. głos Pawła Kukiza zdecydował o przegłosowaniu forsowanej przez PiS ustawy medialnej. Artysta-polityk naraził się tym na krytykę ze strony kolegów z branży.

Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc.), ale to co stało się dziś, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju – zwracał się wczoraj do Kukiza Janusz Panasewicz z Lady Pank.

Teraz w podobnym tonie wypowiada się Kuba Wojewódzki, któremu zarzuca się, że to on w pewnym sensie stworzył Kukiza-polityka, zapraszając go do swojego programu przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku.

Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer „Całuj mnie”. Teraz już wiemy kogo i w co. Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm.

ps. On wygląda tak, jak ja się czuję… – napisał Wojewódzki, publikując zakulisowe zdjęcie z 2015, na którym obok niego i Kukiza znalazła się Natalia Siwiec.

Polecane

Share This