Kultowa płyta Pezeta wróciła do sklepów


2018.12.06

opublikował:

Kultowa płyta Pezeta wróciła do sklepów

foto: mat. pras.

30 listopada ukazała się reedycja kultowej płyty Pezeta zatytułowanej „Muzyka rozrywkowa”. Wznowienie zawiera drugą płytę z trzynastoma remiksami autorstwa: Sempu, Tasty Beatz, L PRO, Szoguna i PLN.BEΔTZ. Gościnne zwrotki dograli: Wuzet, Flint i Żaru (ParExcellence).

Tak o materiale mówi sam Pezet: – „Muzyka rozrywkowa” to dla mnie bardzo ważna płyta. To moja pierwsza świadoma i ryzykowna zmiana stylistyki, odkupiona wiecznym narzekaniem ortodoksów. Z perspektywy czasu bardzo lubię tę płytę, dobrze wspominam pracę nad nią, chociaż nie przepadam za okresem w moim życiu, który ta płyta opisuje. To był bardzo imprezowych czas. Wielu zarzucało mi to, że treść tego albumu jest bezrefleksyjna i nawet przez chwilę im uwierzyłem, ale nie jest tak. Słyszę to szczególnie dobrze właśnie teraz po latach… Co poza tym? To świetna jak tamten czas produkcja Szoguna. Bardzo udana warstwa muzyczna w której czerpał trochę z southowego rapu, ale nie wyszło z tego totalne xero, wyszło za to coś super. Do tego jeden z najlepszych beatów Kociołka. Nic dodać, nic ująć.

Wydawnictwo jest dostępne we wszystkich dobrych sklepach muzycznych oraz w serwisach z muzyką cyfrową.

„Muzyka rozrywkowa” ukazała się w październiku 2007 r. Album dotarł do piątego miejsca listy OLiS. Zdobył również nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku hip-hop/R&B.

Tagi


Polecane

Share This