Kultowy album Nasa w nowej, poszerzonej odsłonie

25 lat temu odbyła się premiera albumu „It Was Written” Nasa


2021.07.02

opublikował:

Kultowy album Nasa w nowej, poszerzonej odsłonie

fot. mat. pras.

Legacy Recordings oraz Sony Music Entertainment świętują 25 lat od premiery płyty „It Was Written” z nową, rozszerzoną, digitalową edycją albumu. Dwa legendarne teledyski do utworów „If I Rule The World (Imagine That)” oraz „Street Dreams” zostały odświeżone do jakości HD i właśnie pojawiły się na oficjalnym kanale artysty w serwisie YouTube.

Rozszerzona edycja albumu „It Was Written” zawiera dodatkowe utwory „Silent Murder” oraz „Street Dreams (Bonus Verse)”, które były wcześniej niedostępne w serwisach digitalowych.

Jeden z najważniejszych albumów w historii wytwórni Sony Music, przez ostatnie 25 lat otrzymał status potrójnej platynowej płyty. Oryginalnie wydany 2 lipca 1996 roku drugi album Nasa okazał się dla niego przełomowym materiałem w świecie hip-hopu, redefiniując jego postrzeganie przez przyszłe pokolenia. Dodając radykalnie nowe, narracyjne i muzyczne elementy do surowego, undergroundowego, a zarazem hardcorowego etosu, jaki Nas ustanowił na swoim debiutanckim krążku – „Illmatic” z 1994 roku. „It Was Written” zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200 oraz Top R&B/Hip-Hop Albums, sprzedając w sklepach ponad ćwierć miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Do dnia dzisiejszego jest to najlepiej sprzedający się album w karierze Nasa.

Produkcją albumu zajęli się Nas, Steve Stoute oraz Trackmasters. Gościnnie udzielili się Foxy Brown, Dr. Dre, AZ, Cormega, Havoc, Joel „JoJo” Hailey z K-Ci & JoJo, L.E.S., Live Squad, J. Parker, Poke & Tone, Rashad Smith, Richard Travali, Kurt Walker oraz wspomniana wcześniej Lauryn Hill.

Do dnia dzisiejszego mówi się, iż epicka narracja Nasa wprowadzała rzeczywistość życia ulicznego mafii ze Wschodniego Wybrzeża do głównego nurtu muzyki pop, a jego współpraca z ikoną rapu – Dr. Dre zmieniła całkowicie ówczesną walkę między Wschodnim, a Zachodnim Wybrzeżem.

Tracklista „It Was Written (Expanded Edition)”:

1. Album Intro
2. The Message
3. Street Dreams
4. I Gave You Power5. Watch Dem Niggas (featuring Foxy Brown)
6. Take It In Blood
7. Nas Is Coming (featuring Dr. Dre)
8. Affirmative Action (featuring AZ, Cormega and Foxy Brown)
9. The Set Up (featuring Havoc)
10. Black Girl Lost (featuring Joel „JoJo” Hailey)
11. Suspect
12. Shootouts
13. Live Nigga Rap (featuring Mobb Deep)
14. If I Ruled the World (Imagine That) (featuring Lauryn Hill)

Bonus Tracks:

15. Silent Murder
16. Street Dreams (Bonus Verse)

Polecane

Share This