L.U.C & Rebel Babel Ensemble wystąpią m.in. z KRS-Onem, Rakimem i Chuckiem D

Artysty połączą siły dla nowojorskiego Universal Hip-Hop Museum i ONZ.


2020.09.21

opublikował:

L.U.C & Rebel Babel Ensemble wystąpią m.in. z KRS-Onem, Rakimem i Chuckiem D

fot. mat. pras.

L.U.C z międzynarodową orkiestrą orkiestr Rebel Babel Ensemble zagra dla nowojorskiego Universal Hip Hop Museum i ONZ z okazji międzynarodowego dnia pokoju. Artyście towarzyszyć będą m.in. z KRS-One, Rakim, Chuck D i Kurtis Blow. Wydarzenie będzie dedykowane Białorusinom.

Hip-Hop 4 Peace to wielki transkontynentalny koncert dla pokoju on-line, organizowany przez nowojorskie Universal Hip-Hop Museum we współpracy z ONZ. W koncercie udział weźmie wielu artystów z całego świata m.in. nowojorskie legendy hip-hopu.

Po entuzjastycznym przyjęciu w USA ostatniej produkcji Rebel Babel Ensemble „Tribute to DJ Premier” L.U.C. otrzymał zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym koncercie.

Artysta, który wraz z RBE od czterech lat gra dla pokoju i dialogu między kulturami i narodami, przygotował specjalny video-performance w klimacie dokumentalnego projektu muzycznego „39/89 Zrozumieć Polskę”, który wybitni polscy i nowojorscy DJ-e (DJ Eprom, DJ Decks, Rob Swift, DJ Riz) zaskreczowali oryginalnymi przemówieniami laureatów pokojowej nagrody Nobla – m.in. Martina Luthera Kinga czy Malala Yousafzai. Towarzyszą im orkiestry z San Francisco, Krakowa, Gdańska, Wrocławia oraz m.in nagrodzona Grammy orkiestra – Hot 8 Brass Band z Nowego Orleanu. Artyści wspólnie nakręcili międzykontynentalny koncert oparty na kultowych fragmentach hip-hopowych produkcji lat 90-tych zaaranżowanych na Big Bandy.

Od pięciu lat przemierzamy kolejne kraje i regiony by wspólnie grać dla dialogu, pokoju i miłości. To zaproszenie to dla mnie wielka radość i nagroda za lata prowadzenia tego bardzo trudnego i wymagającego projektu jakim jest Rebel Babel Ensemble. Jesteśmy po dwóch miesiącach intensywnych nagrań, transferów i montaży. Cały ogrom trudności związanych z brakiem możliwości podróżowania. Większość zdjęć musiałem nadzorować na odległość często po nocach ze względu na strefy czasowe. Do tego kolejne kwarantanny uniemożliwiające niektórym orkiestrom lub muzykom nagrania i ciągłe zmiany planu.

Jestem zmęczony, ale też bardzo szczęśliwy. Ludzie powoli zaczynają zauważać, że Rebel Babel Ensemble to nie tylko zabawa, ale też realna pokojowa inicjatywa, która połączyła już prawie 11000 muzyków kreując mosty międzykulturowego i międzynarodowego dialogu. Tym Tributem dla Pokoju chcemy zwrócić uwagę na ostatnie wydarzenia w USA, ale także na Bliskim Wschodzie i na Białorusi. Muzyką i słowami solidaryzujemy się z ofiarami przemocy na całym świecie przypominając o okrucieństwach wojen i totalitaryzmów. Spełnieniem marzeń jest możliwość koncertowania z tak niesamowitymi muzykami i DJ-ami. Dziękuję wszystkim za wielki trud pracy nad tym projektem. Ogromne podziękowania dla wszystkich artystów Muzeum Hip-Hop z NY, muzeum Jazzu z Nowego Orleanu oraz dla polskich miast – Wrocławia, Krakowa i Gdańska – komentuje L.U.C.

Rebel Babel Ensemble w ciągu pięciu lat połączyło ponad 10836 muzyków z 15 krajów. Big Band spełnia m.in marzenia młodych muzyków, łącząc ich z idolami na festiwalowych koncertach i ekologiczno-akustycznych performance’ach. Orkiestra objazdowa gra zawsze z lokalnymi muzykami, ukazując piękno różnych regionów i kultur.

Hip-Hop 4 Peace to projekt przygotowany we współpracy z NOLA Jazz Museum, UHHM oraz partnerskimi miastami Polski -Krakowem, Gdańskiem i Wrocławiem.

Polecane

Share This