Ladaco brata gitarzysty T.Love prezentuje nowy singiel


2022.04.05

opublikował:

Ladaco brata gitarzysty T.Love prezentuje nowy singiel

fot. Tatiana Hajduk

Ladaco prezentuje singiel zatytułowany „Zegar tyka”. Jest to kolejny utwór zapowiadający album „Drugie primo”.

Tematem utworu jest upływ czasu – czyli motyw, który w takim samym stopniu dotyczy każdego z nas i na przestrzeni ostatnich lat nabrał jeszcze mocniejszego znaczenia.

Ladaco najnowszym utworem zachęca do zatrzymania się i docenienia tego co obok nas najcenniejsze. „Właśnie minęła, niepostrzeżenie, kolejna chwila naszego życia” to główne hasło i przesłanie utworu – z jednej strony mające zwrócić uwagę na pęd życia w obecnym świecie, a z drugiej przestrzegające przed tym, żeby nasze życie z tego powodu nie przeciekło nam przez palce. Ladaco wizualizuje ten przekaz w bardzo mocny sposób zestawiając ze sobą obrazy dwóch bliskich sobie osób.

Wygląda na to że z upływem czasu staję się coraz bardziej nostalgiczny – mówi Ladaco, czyli Rafał Benedek, brat Jana, gitarzysty T.Love. – Klip do piosenki to dokumentalny zapis spotkania dwóch silnych i wyrazistych kobiet — mojej trzymiesięcznej córki Wiktorii i babci Teresy, która w tym roku skończy 93 lata. Dzielą je dwa pokolenia i patrzą na życie z dwóch skrajnych perspektyw.

W warstwie muzycznej aranż utworu łączy nowoczesne syntezatorowe brzmienia z najlepszymi tradycjami polskiej alternatywy lat 80. i 90.. To kolejna odsłona romantycznego oblicza Ladaco, który dotąd dał się poznać głównie za sprawą lekkich, ironicznych utworów.

Polecane

Share This