Lamb Of God już dziś


2010.05.25

opublikował:

Lamb Of God już dziś

Lamb Of God to formacja, która bezapelacyjnie należy do metalowej światowej pierwszej ligi! Zespół, w którego składzie znajdują się: wokalista Randy Blythe, gitarzyści Mark Morton i Willie Adler, basista John Campbell oraz perkusista Chris Adler, ma już na koncie ponad 3 miliony sprzedanych płyt. Grupa powstała w 1994 r. w Richmond i ma już w swoim dorobku 6 płyt studyjnych, 1 album koncertowy i 3 DVD.

Formacja rozpoczynała swoją działalność jako grupa instrumentalna pod nazwą Burn The Priest, co jednak zmieniło się w 1995 r., kiedy do zespołu dołączył wokalisty Randy Blythe. Grupa zadebiutowała w 1999 r. albumem „Burn The Priest”, po wydaniu którego z zespołem rozstał się dotychczasowy gitarzysta – Abe Spear, a sama formacja przemianowała się na Lamb Of God. Rok później ukazuje się kolejny krążek w dorobku zespołu – „New American Gospel”, który przez krytyków muzycznych postawiony został w jednym rzędzie z dokonaniami Pantery. Prawdziwy suckes przyszedł po wydaniu dwóch kolejnych płyt „As the Palaces Burn” (2003 r.) i „Ashes Of The Wake” (2004 r.), kiedy to zespół uznany został za lidera New Wave of American Heavy Metal. W 2006 r. swoją premierę ma krążek „Sacrament”, za który to grupa zostaje nominowana do Nagród Grammy.


W 2008 r. roku ukazało się podwójne DVD grupy – „Walk With Me In Hell”, które dokumentowało dwuletnią trasę zespołu po premierze ostatniego studyjnego krążka – „Sacrament”, (album ten został uznany za jedną z najlepszych płyt 2006 roku!). Natomiast w lutym zeszłego roku swoją premierę miał najnowszy krążek zespołu – „Wrath”. Nad produkcją nowego albumu czuwał Josh Wilbur, natomiast całość promował utwór „Set To Fail”. Album ten uznany został za najlepszy krążek w dorobku Amerykanów i zyskał rewelacyjne recenzje nie tylko w zachodnich, ale i w polskich mediach.

Lamb Of God zagrał również niezliczoną ilość wyprzedanych koncertów na całym świecie oraz wystąpił na największych rockowych festiwalach, grupa dwukrotnie brała udział na festiwalu Ozzfest, w 2006 r. formacja towarzyszyła Slayerowi na The Unholy Alliance Tour, a w latach 2008 – 2009 zespół występował z Metalliką na World Magnetic Tour. 9 lutego, występem w Birmingham, zespół rozpoczął europejską część trasy koncertowej promującej album „Wrath”, w ramach której 25 maja grupa zaprezentuje się polskim fanom w warszawskiej Progresji. Będzie to pierwszy i jedyny koncert Lamb Of God w naszym kraju.

LAMB OF GOD

25.05.2010 – Warszawa,

Progresja, godz. 20.00

Otwarcie bramek: godz. 19.00

Cena biletów: 85 zł w przedsprzedaży, 95 zł w dniu koncertu`

Bilety już w sprzedaży!

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl

Polecane


Share This