Lao Che, KSU, Set Your Goals, Jelonek oraz Łąki Łan w Jarocinie!

Znamy kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na jarocińskiej scenie między 20 a 22 lipca!


2012.03.26

opublikował:

Lao Che, KSU, Set Your Goals, Jelonek oraz Łąki Łan w Jarocinie!

Lao Che pojawi się w Jarocinie z wyjątkowym repertuarem – zespół zagra płytę „Powstanie Warszawskie”. Premiera tego albumu była bez wątpienia punktem przełomowym w karierze formacji. „Powstanie Warszawskie” odzwierciedla 10 obrazów, prezentujących najbardziej znamienne dla Powstania wydarzenia. To nie tylko koncept album, ale też pewnego rodzaju słuchowisko muzyczno-historyczne. Do nagrań użyto starych mikrofonów, by lepiej oddać klimat wydarzeń 1944 roku. „Powstanie Warszawskie” pokryło się złotem i umożliwiło grupie wejście do polskiej rockowej czołówki. Płytę chwalono pod każdym względem – zarówno tekstowym, jak i muzycznym. Krytyków i publiczność zachwycił pomysł, oryginalność i klimat albumu.

Pozostałe wydawnictwa Lao Che również spotkały się z ciepłym przyjęciem – „Gospel” i „Prąd stały / Prąd zmienny” – zawierały obecne na szczytowych miejscach list przebojów utwory „Hydropiekłowstąpienie” czy tytułowy „Prąd stały / Prąd zmienny”.

W 2012 roku Lao Che wraca do Jarocina po niezwykle ciepłym przyjęciu w 2010 roku, by zagrać w całości kultową już płytę „Powstanie Warszawskie”! To jedyna okazja, by usłyszeć to wydawnictwo tego lata, gdyż zespół podczas regularnych koncertów skupia się raczej na promocji nowszego materiału.

 

KSU to jedna z legend polskiego punk rocka. Zespół powstał w 1978 roku w Ustrzykach Dolnych, a jedynym stałym członkiem grupy jest jej założyciel – Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Formacja zyskała popularność w latach 80., kiedy wystąpiła na ogólnopolskim festiwalu muzyków Nowej Fali w Kołobrzegu oraz na festiwalach w Opolu czy Jarocinie.

W 2008 roku zespół obchodził trzydziestolecie swojego istnienia, w związku z czym powstała płyta „XXX-lecie, Akustycznie”. Znajdowały się na niej przede wszystkim stare utwory, jednak pojawiło się również pięć premierowych kompozycji. W 2011 roku KSU wydało album „Koncert W Radiu Gdańsk 09.04.2011”, będący zapisem live jednego z występów.

Na 2012 rok zespół nie zaplanował wielu koncertów, jednak do Jarocina przyjedzie!

 

Set Your Goals to pop punkowa kapela ze Stanów Zjednoczonych, która 27 czerwca ubiegłego roku wydała swój trzeci album „Burning At Both Ends”. Ta świeża i energetyczna płyta została bardzo dobrze przyjęta, a zespół przejechał całą Anglię i część Europy w trasie ją promującej. Set Your Goals supportowai już ponadto m.in. New Found Glory, You Me At Six i The Blackout, a jako „Set Your Grohls” w 2009 roku zmierzyli się z repertuarem Nirvany i Foo Fighters. Jakie oblicze zaprezentują się w Polsce – dowiemy się między 20 a 22 lipca w Jarocinie!

 

Michał Jelonek jest jednym z najbardziej wszechstronnych i niezwykłych muzyków na polskiej scenie. Skrzypek, były członek kieleckiej grupy Ankh, miał już okazję współpracować m.in. z zespołami Closterkeller, De Press, Hunter, Perfect, Szwagierkolaska czy T-Raperzy znad Wisły oraz z artystami takimi jak Maryla Rodowicz i Stan Borys. Koncertował na całym świecie – od Polski, Czech, Niemiec i Łotwy po Brazylię i Meksyk! Michał Jelonek nagrał też ponad dwadzieścia albumów współautorskich, a na około czterdziestu płytach grał gościnnie, wygrał wiele konkursów i pojawiał się na festiwalach w Jarocinie czy Kostrzynie. Podczas koncertów, oprócz utworów autorskich, Jelonek gra też wiele coverów największych artystów światowego rocka, jak Metallica czy Judas Priest. Z pewnością warto czekać na jego występ w Jarocinie!

 

Członkowie grupy Łąki Łan zapewniają, że spotkali się pod liściem jełopianu, a zespół uformował się w skutek ulewy, przed którą musieli się schować…Jednak pod pseudonimami Poń Kolny, Niesforny Bonk, Zając Cokictokloc, Jeżuś Marian, MegaMotyl i Paprodziad kryją się prawdziwi muzycy, którzy w 2005 roku wydali płytę „Łąki Łan” i cztery lata później jeszcze bardziej popularną „ŁąkiŁandę”. Ich oryginalność i specyficzny styl (który sami artyści określają mianem „łąki funk”) zostały już docenione przez publiczność festiwali w Gdyni, Krakowie, Kostrzynie czy Śremie – teraz o potędze łąki funka będzie mógł się przekonać również Jarocin!

 

Karnety kosztują 125 zł do 30 czerwca oraz 135 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 85 zł do 30 czerwca lipca oraz 95 zł od 1 lipca.Dostępne w punktach w Poznaniu: Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shop, Gazeta Cafe oraz Rock Long Luck, a także w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Szczegóły na www.jarocinfestiwal.pl!

Partner Festiwalu: Jarociński Ośrodek Kultury.

Polecane

Share This