„Lato” według Ugornej – premiera płyty „Nowa Herstoria”

Nowy klip nietuzinkowej artystki już dostępny.


2022.07.06

opublikował:

„Lato” według Ugornej – premiera płyty „Nowa Herstoria”

fot. Yan Wasiuchnik

UGORNA to debiut wyczekany, wyważony i kompletny. Późny. Artystka przez ostatnie lata dochodziła do prawdy o samej sobie – choć na pewno nie w ciszy i skupieniu – to jednak bez obecności potencjalnych odbiorców. Dzisiaj gotowa i pewna świętuje zwycięstwo zapraszając nas na wytworną kolację. Traumy z przeszłości zostały zamknięte w postaci wykwintnych muzycznych dań i albumu „Nowa Herstoria”, który jest już dostępny!

„Nowa Herstoria” to opowieść o kobiecości, która rodzi się w procesie głębokich przemian…

Płycie towarzyszy przemyślany koncept wizualny, którego główną osią jest ekskluzywna kolacja. UGORNA przygotowała jednak kolację wykraczającą poza obecne mody – świadomie balansując pomiędzy klasyką dobrego tonu, a współczesną bezpretensjonalnością. Wszystko w luksusowej oprawie, gdzie luksusem jest świadomość własnych lęków, ale i własnej wartości.

Wraz z premierą płyty ukazuje się video do singla „Lato”. Jest to kolejna część video-opowieści stworzonej przez artystkę z reżyserem Ivanem Bambalinem.

Lista utworów:

1. Amsterdam
2. Ziemia Ugorna
3. Amok
4. Woda
5. Somatyczny
6. Przedpokój
7. Jetlag
8. Dupa
9. Lato
10. Ślad
11. Wyjaśnienie

O UGORNEJ robi się co raz głośniej. To debiut, którego nie da się przeoczyć. Artystka świadomie pisze własną opowieść, w której kolejne rozdziały ujmują bezpretensjonalnym pięknem i konsekwencją.

Do tej pory wydała single oprawione filmowymi teledyskami: „Ziemia Ugorna”, Przedpokój” i „Dupa”. Jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się polskich debiutantek w platformach streamingowych. Kilka tygodni temu zagrała przedpremierowy koncert w warszawskim Teatrze Dramatycznym, który był imponującym widowiskiem z kompletem publiczności.

Premierze płyty towarzyszyć będą akcje uliczne, podczas których UGORNA zaprezentuje materiał z „Nowej Herstorii”. Czego się spodziewać? Śledźcie jej profile społecznościowe i spotkajcie ją m.in. w Gdyni, Warszawie, Kaliszu i Krakowie.

Tagi


Polecane

Share This