Laureat Festiwalu w Węgorzewie gra z Biffy Clyro

Blakfish rozpoczyna trasę koncertową z Anglikami, czyli garść newsów o Węgorzewie


2010.02.05

opublikował:

Laureat Festiwalu w Węgorzewie gra z Biffy Clyro

To dobra wiadomość nie tylko dla fanów Festiwalu w Węgorzewie, ale dla wszystkich fanów nowej, dobrej muzyki.

Blakfish – ubiegłoroczny laureat Międzynarodowego Konkursu na Festiwalu w Węgorzewie właśnie rozpoczyna trasę koncertową z popularną angielską grupą Biffy Clyro.

Blakfish zagra przed Biffy Clyro na ich trasie po Niemczech, Szwajcarii i Hiszpanii. Następnie wróci na Wyspy, gdzie w lutym i marcu da ponad dwadzieścia koncertów. W ostatniej dekadzie marca zespół odwiedzi Japonię, by zagrać w Tokyo i Osace.

Blakfish zadebiutował jesienią 2009 płytą „Champions”, zaś Biffy Clyro w październiku wzbogacił swoją dyskografię o piąty album zatytułowany „Revolutions”. Płyta dotarła do pierwszej dziesiątki w Anglli, właśnie promuje ją trzeci singiel „Many of Horror”.

Seven Festival (nowa nazwa festiwalu w Węgorzewie) odbędzie się w dniach 8 – 11 lipca 2010. Przez cztery dni zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z kraju i zagranicy.

W tegorocznej edycji wystąpią m.in. rockowe gwiazdy Hey, Coma, Closterkeller. Dla fanów ciężkiego rocka zagrają Vader i Hunter. Pierwszy raz w Węgorzewie zagra Lipali. Rocznicowy koncert da zespół Kolaboranci. Z nowym programem wystąpi grupa Muchy. Wkrótce poznamy zagraniczne gwiazdy. Jedną z atrakcji będzie jedyny letni występ supergrupy Heart & Soul, którą utworzyli muzycy zespołów CKOD, Agressiva 69, NOT, Made in Poland, 1984 i L.Stadt . Zespół przedstawi „Projekt Closer”, czyli specjalny program w hołdzie Joy Diviosion z okazji 30 rocznicy wydania słynnej płyty „Closer”.

Polecane

Share This