Lech Wałęsa pisze do The Rolling Stones

Były prezydent apeluje do muzyków o wsparcie.


2018.07.07

opublikował:

Lech Wałęsa pisze do The Rolling Stones

foto: mat. pras.

Już jutro na warszawskim PGE Narodowym wystąpi The Rolling Stones, najbardziej ikoniczna ze wszystkich aktywnych obecnie grup na Ziemi. Koncert będący częścią trasy „No Filter” to prawdopodobnie ostatnia okazja na zobaczenie Stonesów w Polsce dlatego mimo wysokich cen bilety rozeszły się w kilka godzin.

Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem koncertu Lech Wałęsa zwrócił się do Micka Jaggera i jego kolegów z prośbą o wsparcie w walce z władzą. Były prezydent nawiązuje do upolitycznienia sądów oraz ograniczania wolności. – To nie jest wolność – pisze wprost Wałęsa. Pełną treść listu publikujemy poniżej.

Wasz wspaniały zespół przyjeżdża do Polski.

Ponownie!

Ludzie nie mogą doczekać się tego występu. Ale w Polsce dzieją się obecnie złe rzeczy.

Prosimy o Waszą uwagę, mając na względzie wybitnych, odważnych ludzi, którzy walczyli o wolność w bloku wschodnim. Ci ludzie wiele poświęcili za wolność słowa i sztuki. Rozumieli, że dla ochrony wolności sądy muszą być niezależne. To był jeden z ważnych celów ich walki. Znaliście takie osoby, Vaclav Havel był jedną z nich.

Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć.

Lech Wałęsa

Polecane