Led Zeppelin przygotowali dla fanów kolejną niespodziankę

Wkrótce premiera nowego wydawnictwa.


2018.06.30

opublikował:

Led Zeppelin przygotowali dla fanów kolejną niespodziankę

foto: mat. pras.

Legendarna nowojorska hala Madison Square Garden gościła wiele legend muzyki. W dniach 27–29 lipca 1973 roku niezapomniane koncerty dała tam grupa Led Zeppelin. Wybór utworów z nich znalazł się na płycie „The Song Remains The Same”, która 7 września 2018 roku ukaże się ponownie w wersji zremasterowanej.

Koncerty brytyjskiej legendy rocka były rejestrowane nie tylko w wersji audio, lecz również przez kamery. Wybór najwspanialszych momentów z Nowego Jorku ukazał się w formie filmu, a w 1976 roku pojawiła się ścieżka dźwiękowa do niego wyprodukowana przez Jimmy’ego Page’a. Legendarny gitarzysta osobiście nadzorował remastering soundtracku, który ponownie ukaże się na kompakcie, winylu oraz jako pliki cyfrowe.

Data rejestracji występów nie była przypadkowa. Latem 1973 roku Led Zeppelin byli u szczytu formy. Mieli na koncie złote i platynowe płyty, wielkie przeboje, niezapomniane koncerty oraz miliony fanów. Występy z Nowego Jorku to kolejne wyjątkowe występy w historii zespołu, co doskonale oddają zarówno film, jak i soundtrack do niego. Nagrano je podczas amerykańskiego tournée, poświęconego promocji studyjnego albumu „Houses Of The Holy”.

Nadzorowana przez Jimmy’ego Page’a reedycja „The Song Remains The Same” ukaże się kilka miesięcy po innym koncertowym wznowieniu – „How The West Was Won”. Jest to jednocześnie zamknięcie serii reedycji klasycznych wydawnictw Led Zeppelin, która rozpoczęła się w 2014 roku i była zaplanowana tak, aby objąć 50-lecie formacji, przypadające w 2018 roku. Tak się bowiem składa, że John Bonham, John Paul Jones, wspomniany Jimmy Page i Robert Plant zagrali pierwszy wspólny koncert pod szyldem The New Yardbirds dokładnie 7 września 1968 roku.

Reedycja „The Song Remains The Same” pojawi się w kilku formatach. Będzie CD, będą płyty winylowe, wysokiej jakości pliki cyfrowe, Blu-ray audio, a także coś dla kolekcjonerów, czyli wersja super deluxe, zawierająca również film. Ważna informacja – Jimmy Page tak zmienił kolejność piosenek na wersji LP, aby zmieściła się pełna, 29-minutowa wersja „Dazed And Confused”. Po raz pierwszy w historii tego tytułu na winylu! Oprócz tego na płytach znajdują się niesamowite wykonania, chociażby takich klasyków jak „Rock And Roll”, „Stairway To Heaven”, „No Quarter”, „Moby Dick”, „Celebration Day”.

Wersje zremasterowanej reedycji „The Song Remains The Same”:

CD – zremasterowane podwójne CD z 24-stronicową książeczką,

LP – zremasterowana ścieżka audio do filmu na czterech 180-gramowych płytach z 28-stronicową książeczką,

Blu-ray audio – zremasterowana ścieżka audio w technologii 96kHz/24 bit 5.1 (DTS-HD Master Audio Surround) oraz miksy stereo, (PCM Stereo i DTS-HD Master Audio Stereo), wideo z wykonania piosenek: „Celebration Day”, „Over The Hills And Far Away”, „Misty Mountain Hop”, „The Ocean” (w systemie 5.1 audio),

Super Deluxe Box, a w nim:
– zremasterowane 2CD oraz 4LP na 180-gramowych płytach,
– 2 DVD z filmem „The Song Remains The Same” oraz dodatkowym fragmentem z wykonaniami „Celebration Day”, „Over The Hills And Far Away”, „Misty Mountain Hop” i „The Ocean”, których nie było w oryginalnym wydaniu,
– DVD z albumem w systemie Dolby Digital 5.1 Surround i PCM Stereo, plus galeria zdjęć,
– karta z kodem do ściągnięcia plików stereo w technologii 96kHz/24 bit,
– 28-stronicowa książka ze zdjęciami z filmu oraz esej autorstwa cenionego reżysera Camerona Crowe’a,
– Replika programu koncertu z Japonii z 1977 roku, wcześniej dostępny tylko podczas pierwszych pokazów filmu w Kraju Kwitnącej Wiśni,
– wysokiej jakości grafika z okładką płyty; pierwszych 30 tys. ręcznie numerowanych.

Tracklista „The Song Remains The Same Soundtrack”

CD + Digital
„Rock And Roll”
„Celebration Day”
„Black Dog”
„Over The Hills And Far Away”
„Misty Mountain Hop”
„Since I’ve Been Loving You”
„No Quarter”
„The Song Remains The Same”
„The Rain Song”
„The Ocean”
„Dazed And Confused”
„Stairway To Heaven”
„Moby Dick”
„Heartbreaker”
„Whole Lotta Love”

LP

LP 1
„Rock And Roll”
„Celebration Day”
„Black Dog”
„Over The Hills And Far Away”
„Misty Mountain Hop”
„Since I’ve Been Loving You”
‚The Ocean”

LP 2
„The Song Remains The Same”
„The Rain Song”
„No Quarter”

LP 3
„Dazed And Confused”
„Moby Dick”

LP 4
„Stairway To Heaven”
„Heartbreaker”
„Whole Lotta Love”

Polecane

Share This