Legendarny amerykański DJ dołącza do projektu L.U.C

Zobaczcie klip do kawałka zapowiadającego planowany na 20 grudnia koncert.


2021.12.09

opublikował:

Legendarny amerykański DJ dołącza do projektu L.U.C

fot. mat. pras.

Jeden z najbardziej utytułowanych DJ-ów na świecie DJ Qbert oraz polscy DJ-e i producenci Eprom, Decks i ES.CE, a także wybitni muzycy jazzowi tacy jak Alex Hahn, Kevin Louis i Mateusz Pospieszalski wezmą udział w międzynarodowym koncercie Rebel Babel Ensemble pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego. W sieci pojawił się premierowy klip L.U.C., DJ-a Q-Berta, Aleksa Hahna & Rebel Babel Ensemble „Dialog 3 – Roaring 20’s 2022″, który zapowiada cały koncert.

„Roaring 20’s 2022” to najnowsza produkcja L.U.C., który w kooperacji z Muzeum Jazzu z Nowego Orleanu połączył kilkunastu producentów, DJ-ów i muzyków jazzowych w koncercie nawiązującym do utworów polskiego dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszymy fragmenty piosenek Hanki Ordonówny, Mariana Demara, Henryka Warsa, Mieczysława Fogga, Emanuela Szlachtera w nowych hiphopowych i chillhopowych wersjach. Podróżniczy koncert ukazujący muzyków i ich środowiska oraz krajobrazy różnych części świata usłyszymy i zobaczymy 20 grudnia 2021 na kanale LUCfilms oraz na kanałach Muzeum Jazzu z Nowego Orleanu.

Mówi się, że historia rzadko się powtarza, ale często rymuje. Mam wrażenie pewnego podobieństwa współczesności do lat 20 ubiegłego wieku i to nie tylko ze względu na szalejącą właśnie inflację. Przytłaczająca ilość wynalazków, zmiana postrzegania rzeczywistości wtedy poprzez ruchomy obraz i kino – dziś poprzez internet, bitcoiny i wirtualną rzeczywistość. Ogromne przemiany społeczno-ekonomiczne, ucieczka od wolności i wielki niepokój widma nadchodzącego kryzysu a nawet wojen. W takiej chwili chcieliśmy przypomnieć o roli pokojowego dialogu między kulturami. Naszymi międzynarodowymi koncertami chcemy przypominać, że ludzkość jest jedną orkiestrą, która gra wspólnie w małej, samotnej filharmonii jaką jest Ziemia zawieszona w pustym i zimnym kosmosie. One Planet, One Love, One Ensemble – komentuje L.U.C.

Międzynarodowa, otwarta orkiestra Rebel Babel Ensemble połączyła już ponad 11 tys. muzyków. Równolegle z pracą nad albumem z polskimi artystami „Dialog 2” powstaje międzynarodowy, transatlantycki krążek „Dialog 3” z muzykami z Europy i USA. Premiera planowana jest na 2022 rok.

Polecane

Share This