Legendy polskiego heavy metalu powracają

Hammer, Stos i Killjoy powracają z nowymi krążkami.


2012.09.09

opublikował:

Legendy polskiego heavy metalu powracają

Już w październiku nakładem agencji RDS MUSIC  ukażą się płyty zespołów , które w zasłużony sposób zapisały się w historii polskiego heavy metalu.  Hammer, Stos i Killjoy powracają z nowymi krążkami. Ponadto, ukaże się mocna składanka „Polish Metal Heroes”, na której nie zabraknie czołowych nazwisk i zespołów polskiej sceny metalowej

Zespół Stos obchodzi właśnie swoje trzydziestolecie i z tej okazji postanowił pokazać fanom, że jest nadal w wyśmienitej formie. To gratka dla miłośników starego, dobrego thrash metalu. Fani gatunku z pewnością pamiętają charakterystyczny głos Ireny Bol, która w latach osiemdziesiątych była jedyną metalową wokalistką w Polsce. Nadal przeszywa i elektryzuje. Choć Stos ma na koncie zaledwie jedną wydaną płytę, odznaczył się na polskiej i europejskiej scenie przede wszystkim mnóstwem rewelacyjnych koncertów.

Kolejnym jubileuszem fanów mocnych brzmień raczy formacja Hammer. Zespół, do składu którego dołączyli niedawno perkusista Kata Mariusz Prątkiewicz oraz gitarzysta zespołu Kat & Roman Kostrzewski Krzysztof Pistelok będzie celebrował dwudziestopięciolecie działalności albumem „Mind Crushing Hammer”.

Stawkę zamyka posiadająca na swoim koncie trzy świetnie przyjęte płyty formacja Killjoy (na zdjęciu), która chce zaabsorbować sobie miejsce w czołówce polskiej sceny metalowej nowym albumem zatytułowanym „Licensed To Sin”.

Wielki powrót legend zamyka niezwykła i pierwsza tego typu składanka w Polsce zatytułowana „Polish Metal Heroes vol. 1”. Niesamowita gratka dla fanów ciężkiego brzmienia. Dwupłytowe wydawnictwo ma w swoim zamyśle zaprezentować tylko te bandy, które grały, nagrywały w latach 80-tych i są aktywne nadal. Pierwsza płyta, to po jednym utworze największych gwiazd metalu polskiego z lat osiemdziesiątych. Druga to dokładnie te same zespoły ale prezentujące po jednym, nowym utworze, czyli z ostatnich kilku lat. Jest to pierwsza część, następna ukaże się na początku 2013 roku i przyniesie wiele ciekawostek i niespodzianek.

Wszystkie płyty ukażą się nakładem RDS MUSIC. – Stare, dobre kapele mają się dobrze a nawet lepiej – mówi Jacek Adamczyk – właściciel RDS Music, wydawca. – Uważam, że na naszym rynku nadal jest dla nich miejsce. Przekonałem się przez ostatni rok, wydając płyty Kreona, organizując ich koncerty, iż nierzadko biją na głowę młode, współczesne grupy. Powrót Kreona, Stosu i teraz Hammera nie oznacza, że będziemy słuchać tylko starych brzmień. Wszystkie te zespoły rozwijają się bardzo i całkowicie idą z duchem czasu. Grają nowocześnie, a jednocześnie nie zapominają o korzeniach, To piorunująca dawka. Składanka „Polish Metal Heroes” To moim zdaniem doskonały produkt retrospektywno-historyczno-przekrojowy. Pokazuje nam rozwój polskiego ciężkiego brzmienia. Jeszcze w tym roku szykujemy inne dwa hitowe wydawnictwa. To będzie prawdziwa bomba nawet na skalę światową, ale o tym za miesiąc. Nie wcześniej. Zapraszamy również na koncerty!

Polecane

Share This