Lider Bayer Full komentuje słowa Kazika: “Głupszej wypowiedzi dawn nie słyszałem”


2020.11.17

opublikował:

Lider Bayer Full komentuje słowa Kazika: “Głupszej wypowiedzi dawn nie słyszałem”

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Sławomir Świerzyński gościł w poniedziałek w Polsat News. W programie komentowano dotacje dla artystów przyznane w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Przypomnijmy, że firmy lidera Bayer Full i jego żony otrzymały w sumie 550 tysięcy złotych. Prowadząca program zacytowała lidera Kultu, który komentował sprawę przyznania wielkich sum niektórym podmiotom:

– Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

O komentarz do tych słów poprosiła lidera Bayer Full:

– Głupszej wypowiedzi to dawno nie słyszałem – powiedział Sławomir Swierzyński.

– Dlaczego? Przecież Kazik chce żeby fani wsparli ich kupując ich płytę – dopytywała prowadząca.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kazik o tarczy dla artystów: „Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli daje, to znaczy, ze komuś zabrał”

A kto by chciał ich płytę kupić? – pytał discopolowiec.

– Kultu? No ja bym może kupiła – stwierdziła prowadząca program.

– Bayer Full sprzedał w Polsce 17 i pół miliona płyt, na fakturę, i od tego wszystkiego odprowadził podatki. My jako zespoły disco polo płacimy potężne podatki i opowiadanie takich bzdur, że nie chcemy waszych pieniędzy, to… Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? – powiedział Świeżyński.

– Ale serio pan teraz tak mówi? Pokolenia się wychowały na Kulcie, czy to nie jest obraźliwe dla kolegów artystów? – dopytywała prowadząca.

Do rozmowy włączył się także lekarz Bartosz Fiałek, biorący udział w programie:

– Ja jestem młody i znam piosenki.

Świerzyński odpowiedział:

– Cieszę się bardzo. Ja się akurat obracam w zupełnie innym środowisku i towarzystwie i tego rodzaju muzyka tam nie jest w ogóle słuchana.

Źródło: Polsat News / Gazeta.pl

Polecane


Share This