Lider Bayer Fulla chciał dopiec Kultowi, ale przez przypadek bardzo mu pomógł


2020.11.18

opublikował:

Lider Bayer Fulla chciał dopiec Kultowi, ale przez przypadek bardzo mu pomógł

foto: Karol Makurat / Tarakum.pl

A kto by chciał ich płytę kupić? – pytał w poniedziałek w rozmowie z Polsatem News Sławomir Świerzyński. Lider discopolowego Bayer Fulla podkreślił, że jego zespół sprzedał 17 mln płyt i jest w stanie to udokumentować, natomiast Kult? – Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? – zastanawiał się artysta.

Wątek zespołu Kazika pojawił się w rozmowie z gwiazdą disco polo nie przez przypadek. Wszystko zaczęło się od tego, że grupa opublikowała w weekend oświadczenie, w którym poinformowała, że mimo trudnej sytuacji nie wnioskowała do MKiDN o dofinansowanie, a jeśli fani chcą ją wesprzeć, mogą kupić jej ostatnie wydawnictwo, czyli CD+DVD z koncertu na Pol’and’Rock Festivalu. No i faktycznie to zrobili, błyskawicznie wykupili cały dotychczasowy nakład.

Jerzy Owsiak apeluje o przyznanie Świerzyńskiemu medalu Gloria Artis i informuje, że zlecił już dotłoczenie materiału.

Sprawdź też: Lider Bayer Full komentuje słowa Kazika: “Głupszej wypowiedzi dawn nie słyszałem”

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości. Tę i inne płyty możecie kupić na stronie www.siemashop.pl i SP Records.

Więc w sposób nietypowy dla całej dyskusji, która śmiga w internecie, mogę tylko prosić członka zespołu Bayer Full o dalsze wypowiedzi. Mało tego – podejrzewam, że może liczyć na order Gloria Artis od obecnie panującego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Dawajcie Panowie obydwaj, ile wlezie, bo nadajcie na tych samych falach – komentuje Owsiak.

Polecane

Share This