Lider Bayer Fulla drwił z Kultu. Kazik odpowiada Sławomirowi Świerzyńskiemu

Gwiazda disco polo przez przypadek przyczyniła się do wzrostu popularności płyty Kultu.


2021.07.07

opublikował:

Lider Bayer Fulla drwił z Kultu. Kazik odpowiada Sławomirowi Świerzyńskiemu

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Firmy lidera Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego i jego żony znalazły się na liście beneficjentów objętych dofinansowaniem w ramach Funduszu Wsparcia Kultury, otrzymując w czasie pandemii łącznie wsparcie w wysokości 550 tysięcy złotych. Kult nie starał się pod koniec ubiegłego roku o środki, co Kazik tłumaczył w następujący sposób: – Rząd nie może ci dać żadnych pieniędzy, bo ich nie ma. Jeśli jednak komuś daje, to znaczy, że przedtem komuś zabrał. Zabrał setkom tysięcy uczciwie pracujących ludzi, którym teraz na dodatek zamyka interesy. Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy.

Świerzyński poproszony na antenie Polsatu News o komentarz do słów Kazika stwierdził, że jego zespół jest już przebrzmiał gwiazdą i wyśmiał go, mówiąc: – Kto pamięta taki zespół jak Kult, na litość Boską? Gwiazda disco polo chciała zadrwić z Kazika i Kultu, ale przypadkiem wyrządziła grupie przysługę, powodując lawinowy wzrost zainteresowania koncertowym wydawnictwem Kultu z Pol’and’Rock Festivalu.

Po wypowiedzeniu opinii na temat Kultu przez twórcę disco polo Sławomira Świerzyńskiego zainteresowanie wydaną przez nas i SP Records płytą jest ogromne. W tym momencie, w tej chwili złożyliśmy zamówienie na dotłoczenie 11 000 płyt Kultu z Pol’and’Rock Festival. Pierwszy nakład 8 000 boxów CD/DVD i 3000 winyli wyprzedał się w całości. Tę i inne płyty możecie kupić na stronie www.siemashop.pl i SP Records – komentował Jerzy Owsiak, prezes WOŚP.

Liczby podane przez Owsiaka nie robią wielkiego wrażenia, ale podkreślamy, że była to wypowiedź udzielona niedługo po słowach Świerzyńskiego. Finalnie wydane w listopadzie 2020 „Live Pol’And’Rock Festival 2019” Kultu znalazło się na drugim miejscu w rocznym zestawieniu OLiS, ustępując jedynie „ROMANTIC PSYCHO” Quebonafide.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Teraz Rock Kazik wraca do tamtej sytuacji, wyjaśniając, że nie krytykuje artystów zwracających się po pomoc do rządu, ale sam nie chciał tego robić i zamiast wykonywać taki ruch, wolał poprosić fanów o kupno płyty. Artysta odniósł się także do wypowiedzi lidera Bayer Fulla.

Wywiadu ze Świerzyńskim to w ogóle nie widziałem, dopiero potem na jakiejś powtórce, za to dowiedziałem się, że on tylko kropkę nad „i” postawił – jeszcze większą sprzedaż nam zapewnił! (…) Wiadomo, że na koncerty disco polo w małych miejscowościach przychodzą tłumy – może być po dwadzieścia, trzydzieści tysięcy ludzi. Pewnie dlatego on, usłyszawszy o Kulcie, wyśmiał temat. Tyle że tak jak ja nie wiem prawie nic o Sławku Świerzyńskim, tak, podejrzewam, on nie wie nic o mnie, bo my i disco polo to dwa osobne byty, dwa zupełnie odrębne światy nie przenikające się nijak. A jeśli nie ma się o czymś pojęcia, to lepiej o tym nie mówić – ocenił Kazik.

Polecane

Share This