Lider Slipknota o tym, jak James Hetfield zainspirował go do trzeźwości


2023.09.16

opublikował:

Lider Slipknota o tym, jak James Hetfield zainspirował go do trzeźwości

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Frontman Slipknot i Stone Sour jest trzeźwy od 2010 roku. Po latach spędzonych na zmaganiu się z problemami alkoholowymi i narkotykowymi opowiedział w najnowszym wywiadzie, że jedną z inspiracji do walki z uzależnieniami był dla niego James Hetfield z Metalliki.

– Radziłam sobie z różnymi uzależnieniami i walczyłam z depresją, z którą musiałem się borykać przez lata – traumą, która wzięła się u mnie jeszcze z okresu, gdy dorastałem (…) Kiedy zacząłem swoją przygodę z trzeźwością, zdrowiem i tak dalej, spojrzałem na Jamesa Hetfielda i pomyślałem: No cóż, cholera, jeśli on jest na tyle silny, żeby to zrobić, może i ja mógłbym spróbować. Trzeźwość wywarła na mnie na tyle duży wpływ, że przez lata naprawdę starałem się jej trzymać. Rozmyślając o tym, zdałem sobie również sprawę, że było tak wielu ludzi, którzy również podążali tą ścieżką. Mniej więcej w tym czasie Jerry Cantrell wytrzeźwiał i zaczął układać swoje życie (…) To wymaga czasu, wymaga wysiłku, wymaga pracy. Naprawdę muszę oddać Hetfieldowi wiele uznania za inspirację do tego… Zdecydowanie pomogła mi świadomość, że nie jestem z tym sam. I na pewno pomogło mi to oczyścić głowę i bardziej się skupić na tym co ważne – powiedział Cory.

 

Taylor powiedział wcześniej, że pierwsze kilka lat trzeźwości jest „dziwne”, ponieważ „szybko zdajesz sobie sprawę, jak bardzo alkohol stał się częścią twojej osobowości, i w pewnym sensie musisz ustalić, kim jesteś”.

15 września muzyk wydał swój drugi solowy abym „CMF2”.

Polecane

Share This