Lil Pump połączył siły z francuską raperką

Aya Nakamura oraz amerykański hiphopowy fenomen Lil Pump nawiązali współpracę przy utworze "Pookie"


2019.08.03

opublikował:

Lil Pump połączył siły z francuską raperką

Łączący dwa języki afropopowy singiel to mieszanka francuskiego wokalu Nakamury z rytmicznym flow Lil Pumpa. Oryginalny utwór znalazł się na albumie „Nakamura”, który od swojej premiery jesienią ubiegłego roku zgromadził już 150 milionów streamów i zyskał we Francji status podwójnej platyny.

Fanami Nakamury są takie sławy jak brytyjski wokalista Sam Smith, ikona grime’u, Stormzy, czy Anna Lewandowska. Stormzy ostatnio powiedział na antenie BBC Radio 1: „Nakamura jest we Francji wielką gwiazdą. Uważam, że jest nadzwyczajna. Nie znam francuskiego i choć nie mam pojęcia, o czym śpiewa to wiem, że jest naprawdę dobra. Ten klimat, te melodie są niesamowite.”

Ekspresowa droga Nakamury na szczyt zaczęła się od singla „Djadja”, który ma 650 milionów streamów i trafił na pierwsze miejsca europejskich list przebojów. Tym samym Aya Nakamura stała się pierwszą Francuzką od czasu Edith Piaf w 1961 roku, która znalazła się na 1. miejscu holenderskiego notowania. „The New York Times” napisał, że jest jedną z najważniejszych europejskich artystek, zarówno jeśli chodzi o muzykę jak i brzmienie. Urodzona w Mali, wychowana w Paryżu utalentowana Aya na całym świecie ma najwięcej streamów spośród wszystkich francuskich artystek. Klipy na jej kanale na YouTube właśnie przekroczyły miliard odsłon, a „Forbes” zamieścił ją na liście „30 Under 30”. Ponadto otrzymała nominację do BET Awards w kategorii Artysta zagraniczny.

Urodzony w Miami Lil Pump zyskał sławę za sprawą przeboju „Gucci Gang”, który promował znakomicie oceniony debiutancki album rapera. Piosenka, która w USA pokryła się trzykrotnie platyną, dotarła na 3. pozycję notowania Hot 100 Billboardu. Od tego czasu Lil Pump współpracował z takimi tuzami współczesnego hip hopu jak Kanye West czy Lil Wayne. W tym roku młody raper wydał drugi album „Harverd Dropout”.

Aya Nakamura przez ostatni rok ugruntowała pozycję międzynarodowej gwiazdy, a współpraca z Lil Pumpem tylko umocni jej status.

Polecane

Share This