Lipali i Afrokolektyw w Hydrozagadce

Znamy już styczniowy harmonogram koncertów w warszawskim Klubie Hydrozagadka.


2012.01.05

opublikował:

Lipali i Afrokolektyw w Hydrozagadce

W czwartek 19 stycznia będzie mocno i głośno, a to za sprawą Lipali. Zespół założony w 2000 roku przez Tomasza Lipnickiego po rozwiązaniu grupy Illusion początkowo był solowym projektem Lipy, który do nagrania debiutanckiego albumu, zatytułowanego „Li-pa-li”, zaprosił muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański. W 2003 roku, na zaproszenie Lipy, do zespołu dołączyli: perkusista Łukasz Jeleniewski oraz basista Adrian Kulik, tworząc pełnoprawną grupę muzyczną.

26 stycznia, w czwartek, zagrają Tymon & The Transistors w towarzystwie Grzegorza Halamy i Roberta Brylewskiego. Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej „Polskie Gówno”, połączonej z ostatnimi zdjęciami do filmu, za którego scenariusz odpowiedzialny jest Tymon Tymański pod opieką artystyczną Wojciecha Smarzowskiego („Wesele”, „Dom Zły”, „Róża” ).

Dzień później, 27 stycznia, scenę i soundsystem Hydrozagadki przetestuje dawno nie widziany Afro Kolektyw. Nowa, czwarta płyta zespołu ukaże się nakładem Universal Music Polska 20 stycznia. „Piosenki po polsku” to ambitna próba połączenia w jedno zachodniej jakości kompozycji wywodzącej się z tradycji beatlesowskiej i niepowtarzalnie słowiańskiej melancholii w tekstach. Koncert w Hydrozagadce to świetna okazja, żeby sprawdzić nowy materiał na żywo.

19.01 Lipali

start 21.30, bilety 25/30 zł

26.01 Tymon & The Transistors / Grzegorz Halama / Robert Brylewski

start 21.00, bilety 30/35 zł

27.01 Afro Kolektyw

start 21.00, bilety 20/25 zł

Klub Hydrozagadka zaprasza na 11 Listopada 22

Polecane

Share This