Literka „M” na Hip Hop Kemp 2012

Do Kempowego alfabetu dołączają artyści na "M"! - part.1


2012.04.16

opublikował:

Literka „M” na Hip Hop Kemp 2012

Kolejna odsłona line-up przynosi prawdziwy powiew świeżości ze sceny hiphopowej – szereg artystów, którzy zagoszczą w Hradcu podczas 11. edycji festiwalu Hip Hop Kemp, zasilili dziś Macklemore & Ryan Lewis! Obok amerykańskiego duetu wystąpią także nasi sąsiedzi: Słowaków reprezentować będzie Majk Spirit wraz z H16, Niemców natomiast alter ego rapera Marteria, czyli przyodziany w zieloną maskę Marsimoto.

To jeszcze nie koniec Kempowej wyliczanki spod znaku eM – to dopiero pierwsza tura, do której w przyszły piątek dołączą kolejni artyści!

MAJK SPIRIT & H16 / SK

Słowacki raper postawił na solową karierę, ale na scenę Hip Hop Kemp wkroczy z legendarną ekipą H16. Autor tekstów do wszystkich swoich utworów, w hiphopowym świecie pojawił się w 2000 roku pod pseudonimem Dilema. Wraz z bratysławskim składem wydał dwa longplay`e. Jego debiutancki solowy krążek Nový človek (2011) został przyjęty na Słowacji jako hiphopowy album roku.


MARSIMOTO / DE

Nieobliczalne alter ego niemieckiego rapera Marteria. Największy wariat niemieckiego rapu, który jako cel życiowy obrał sobie pomalowanie całego świata na zielono. Jako Marteria dorobił się dwóch krążków – Base Ventura z 2007 oraz Zum Glück in die Zukunft z 2010 roku. Pod szyldem Marsimoto nagrał 3 albumy długogrające, w tym najnowszy Grüner Samt ze stycznia 2012 roku.

MACKLEMORE & RYAN LEWIS / USA

Macklemore, a właściwie Ben Haggerty, to 28-letni raper pochodzący z Seattle. Popularność w rodzinnym mieście zyskał między innymi dzięki występom podczas znanych miejscowych festiwali – Capitol Hill Block Party czy Bumbershoot. Jego twórczość cechuje się świadomym podejściem do aktualnych problemów społecznych takich jak narkomania, rasizm czy wszechobecny konsumpcjonizm. Podczas występów na scenie towarzyszą mu: producent Ryan Lewis, skrzypek Andrew Joslyn, trębacz Owour Arunga, gitarzysta, basista i perkusista w jednym – Zach Fleury, oraz Noah Goldberg grający na pianinie. Na Hradeckiej scenie Macklemore’owi będzie towarzyszył ten pierwszy, co bez wątpienia zapewni niesamowite wrażenia i świeżą energię.

Pierwsza Epka Macklemore’a Open Your Eyes ukazała się w 2000 roku. Na album długogrający – The Language Of My World, musieliśmy poczekać pięć lat. W latach 2005 – 2009 raper borykał się z problemami ze środkami odurzającymi, ale w końcu wyszedł na prostą i wypuścił The Unplanned Mixtape (2009). Współpraca z Ryan’em Lewis’em zaowocowała Epką VS. Redux i na dobre połączyła ścieżki obydwu wykonawców.

Od roku 2010 Macklemore wynagradza uznanie swoich fanów organizując coroczne pizza party. Aby dostać bilet na tę imprezę, chętni muszą jednak wykazać się odrobiną kreatywności w towarzyszącym wydarzeniu konkursie. Dzięki śpiewowi, malowaniu, rysowaniu czy grze aktorskiej mogą poznać i zobaczyć duet Macklemore/Ryan Lewis na żywo.

Macklemore zdobył szersze uznanie dopiero na początku tego roku, kiedy jako Unsigned Hype ukazał się w magazynie The Source, a z kolei XXL zrekrutował go do Freshman Class of 2012.

Koncert obu panów na festiwalu Hip Hop Kemp 2012 będzie bez wątpienia nietuzinkowym wydarzeniem, którego nie można przegapić. Szykujcie się na silną dawkę niezapomnianych wrażeń!

Polecane

Share This