Łona: „Czytam sobie to ‚Jedziesz’ i myślę: ja pie***lę, ja to naprawdę napisałem”?

"Przez nieuwagę zacząłem mówić bardzo osobiście".


2023.08.12

opublikował:

Łona: „Czytam sobie to ‚Jedziesz’ i myślę: ja pie***lę, ja to naprawdę napisałem”?

fot. Kocanowski

W sieci pojawił się drugi utwór z nadchodzącej płyty TAXI. Mowa o singlu „Jedziesz”, któremu towarzyszy video opowiadające o procesie powstawania albumu.

Kto miał okazję posłuchać wypuszczonej kilka tygodni temu piosenki „Żeby nie skłamać”, ten wie, że nowy koncept-album Łony zapowiada się jako jedna z ciekawszych premier tego roku. Błyskotliwym tekstom znanym z dotychczasowego dorobku szczecińskiego rapera towarzyszą kompozycje stworzone przez perkusistę Andrzeja Koniecznego i saksofonistę Kacpra Krupę. To muzycy znani z takich składów jak Siema Ziemia czy Oly. (Konieczny), Kwaśny Deszcz i Skalpel Big Band (Krupa). Nie pierwszy raz występują jako duet. Oprócz wspólnego koncertowania i produkcji muzycznej, tworzyli m.in. ścieżki dźwiękowe do animacji i spektakli teatralnych. Słychać to zresztą w ich intrygujących kompozycjach z albumu „TAXI”, które łączą elektronikę i hip-hop z akustycznym brzmieniem instrumentów i jazzową improwizacją.

Razem z singlem w sieci pojawiło się również wyjątkowe video w reżyserii rapera, druga część filmowego cyklu, który promuje nadchodzący album. Tym razem obraz przybrał charakter dokumentalnego portretu Łony, Koniecznego i Krupy. Podczas przejażdżki po nocnym Szczecinie, twórcy opowiadają o swoich inspiracjach oraz kulisach pracy nad płytą. Łona przyznaje, że pracując nad płytą, zorientował się, że wyraźnie zmieniło się to, co przekazuje w swoich tekstach. – Przez nieuwagę zacząłem mówić bardzo osobiście. Znacznie bardziej niż bym chciał. Czytam sobie to ‚Jedziesz’ i myślę: ja pie***lę, ja to naprawdę napisałem? – komentuje artysta.

Preorder „TAXI” można nabyć na defjam.pl i sklep.dobrzewiesz.net. W limitowanej edycji albumu znajdziemy m.in. samochodowe dodatki oraz książeczkę pełną taksówkarskich anegdot spisanych przez Łonę i Zuzannę Głowacką (producentkę wykonawczą projektu). Oprócz tego rozszerzone wydanie zawiera trzy dodatkowe utwory: specjalne remiksy oraz piosenkę „Aorta” z tekstem Jacka Budynia Szymkiewicza — zmarłego w ubiegłym roku wokalisty szczecińskiej grupy Pogodno.

Fani projektu będą mogli zamówić również oryginalny merch z cytatami Łony. W sklepie Def Jam można już kupić t-shirt, longsleeve oraz bluzę w kilku wersjach kolorystycznych. Ubrania z wysokiej jakości bawełny (100%) zostały wyprodukowane w Polsce i opatrzone są tematycznymi metkami „TAXI”. Na chłodniejsze dni fani znajdą też czapkę beanie.
Premiera albumu zapowiedziana jest na 13.10.2023.

Polecane

Share This