Łona i Webber w trasie

Ekipa Dobrzewiesz w poszerzonym składzie!


2012.09.22

opublikował:

Łona i Webber w trasie

Dotychczas materiał Łony i Webbera można było usłyszeć na żywo w dwóch wydaniach: w klasycznej hiphopowej konfiguracji z użyciem gramofonów oraz w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków z grupy The Pimps.

Kolejnym krokiem na koncertowej drodze artystów jest projekt, w ramach którego Webber zastępuje wysłużone adaptery samplerem i analogowym syntezatorem, zaś tuż obok zestaw perkusyjny rozkłada Jose Manuel Alban Juarez. Po okresie wytężonej pracy w całkowitej izolacji, zapewnionej przez chłodne piwnice DOBRZEWIESZ, Andrzej i Manu powrócili do świata, dzierżąc odświeżone aranżacje i niejeden zaskakujący patent. Łona natychmiast stwierdził, że chce do tego rapować i tak zapadła decyzja o jesiennej trasie.

Tłuste basy generowane przez Webbera i żywa energia płynąca z perkusji Manola to połączenie, które nie pozwala nikomu stać nieruchomo w trakcie koncertu szczecinian. Tak było przy okazji nieoficjalnej premiery tego projektu na tegorocznym OFF Festivalu, tak będzie również na licznych nadchodzących koncertach Łony i Webbera, które układają się w plan nowej trasy.

Jako support przed koncertami Łony i Webbera wystąpi Rymek, szerzej znany jako redaktor Jacek Markiewicz, prowadzący program „Wyjaśniamy, Objaśniamy”, w którym wraz z kolegami rozwiązuje sekrety świata. Połowa zespołu Tłuste Koty zaprezentuje garść utworów z płyty, nad którą od pewnego czasu pracuje z Djem Twisterem.

Poniżej Łona, Webber, Rymek i José Manuel Alban Juárez w „One shot video” pełną gębą – zrealizowanym mastershotem nagraniu na żywo, promującym jesienne koncerty Dobrzewiesz:

Słowa, rap: Rymek, Łona

muzyka, sampler, syntezator basowy: Webber

perkusja: José Manuel Alban Juárez (aka el Mojaburro)

zdjęcia: Sebastian Mucha, Adam Barwiński

produkcja: Dobrzewiesz

W najbliższym czasie ekipa Dobrzewiesz odwiedzi:

05/10 – Wrocław, Firlej

06/10 – Zielona Góra, Snooker Club

11/10 – Łódź, Dekompresja The Pimps

12/10 – Warszawa, Proxima

19/10 – Zabrze, CK Wiatrak

21/10 – Kraków, Forty Kleparz

26/10 – Toruń, Bunkier

27/10 – Lublin, Graffiti

03/11 – Rzeszów, Wytwórnia

16/11 – Radom, Katakumby

17/11 – Kielce, Wspak

23/11 – Poznań, Fabrika

24/11 – Gdańsk, CSG

7/12 – Szczecin, DK Słowianin The Pimps

14/12 – Świnoujście, Jazz Club Scena

Tagi


Polecane

Share This