Louis Vuitton nie chce być kojarzony z Michaelem

Słynny dom mody wycofuje kolekcję ubrań inspirowaną królem popu


2019.03.16

opublikował:

Louis Vuitton nie chce być kojarzony z Michaelem

Decyzja LV spowodowana jest oczywiście kontrowersyjnym dokumentem „Leaving Neverland” emitowanym przez HBO. James Safechuck i Wade Robson, główni bohaterowie filmu, oskarżają w nim Michaela Jacksona o molestowanie seksualne. Mimo, że obaj panowie zeznali wcześniej pod przysięgą na rzecz Michaela, dokument wywołał tak wiele pytań, że wiele marek nie chce być kojarzonych z postacią zmarłego w 2009 roku króla popu. Zaczęło się od bojkotowania przez rozgłośnie radiowe hitów Michaela, teraz na bojkot zdecydował się słynny dom mody, który wycofał ze swojej kolekcji ubrania inspirowane Jacksonem.

W jesienno zimowej kolekcji LV znalazło się wiele ubrań nawiązujących do MJ’a jak m.in. kurtka przypominającą tę z teledysku do „Beat It”, spódnica nawiązująca do klipu „Remember The Time” czy też garderoba związana z utworem „We Are The World” i filmem „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, w którym Jaco zagrał rolę stracha na wróble.

„Chciałem nawiązać do Jacksona jako artysty kultury popularnej. Skupiłem się tylko i wyłącznie na jego życiu publiczny – tym znanym nam wszystkim, które miało wpływ na cale pokolenie. Osobiście, szczerze potępiam każdą formę molestowania, wykorzystywania czy też przemocy wobec dzieci jak również łamania jakichkolwiek praw człowieka” – powiedział dyrektor artystyczny Louis Vutton – Virgil Abloha.

Polecane

Share This