Ludzie Mili Odwkurzają Świat już jutro

Nowa formacja duetu Piotr Banach & Gutek i jej debiutancki album.


2011.11.07

opublikował:

Ludzie Mili Odwkurzają Świat już jutro

Ludzie Mili to zespół rockowy, który swój debiut sceniczny miał w 2010 roku na festiwalu Indios Bravos Music Meeting.

Ludzie Mili Odwkurzają Świat jest projektem wyjątkowym, stylistycznie nawiązującym do czasów hipisowskich, lecz wzmocniony punkową energią.  Nie brakuje w nim również inspiracji bluesem, reggae i world music. Charakteru całości dodają utalentowani wokaliści w osobach Gutka, Natalii Głębockiej i Olka Różanka.

Płyta Ludzie Mili Odwkurzają Świat to ogromna dawka pozytywnej energii dla wszystkich!


Odwkurzanie świata

Czasami, na szczęście nie zawsze, ale wystarczająco często, by uznać to za problem, świat bywa bardzo, ale to bardzo niemiły. Nikt nie wie dlaczego tak jest, że nagle, choć jeszcze wczoraj wszystko szło jak należy, sprawy zaczynają się komplikować, przyjaciele przestają być przyjaciółmi, przedmioty zaczynają być złośliwe, a złość bezprzedmiotowa. Świat wkurza nas, a my wkurzamy świat. W takich chwilach chciałoby się, żeby tak, jak w bajkach pojawiła się dobra wróżka i pstryknięciem palców przywróciła wszystko do normy. Niestety, wróżki nie istnieją.

Ale…   istnieją oni – ludzie mili – ci, którzy odwkurzają świat.

Wyposażeni w specjalne moce pojawiają się wszędzie tam, gdzie są naprawdę potrzebni, no chyba, że akurat bardziej potrzebni są gdzie indziej. Najpewniejszym sposobem na to, by przybyli jest samemu stać się choć na chwilę miłym dla innych, bo jak uczy nas ludowa mądrość – ciągnie swój do swego.

Ludzie Mili w 7 osobach:

Olo – zwany też Różankiem, bo gdy ludzie stają się zbyt odurzeni złością pojawia się, i już po chwili zamiast złością ludzie odurzeni są pięknym różanym zapachem.

Bobik – tworzące się pomiędzy ludźmi napięcia rozładowuje śmiechem i dobrą zabawą, a złe emocje zamyka w mydlanych bańkach, które porywa gdzieś wiatr.

Cybul – zafascynowany technologicznymi nowinkami podczas swoich misji używa jedynego na świecie Odwkurzacza. Urządzenie to skonstruował osobiście, bo jak sam twierdzi wkurzało go, że zbyt wiele rzeczy go wkurza i musiał w końcu coś z tym zrobić.

Dżeju – posiada wszelkie uprawnienia do używania Skierownicy. Gdy ktoś znajdzie się na niebezpiecznym, życiowym zakręcie, bądź totalnie się zagubi Skierownica skierowuje go na właściwą drogę.

Natalia – nad technologiczne nowinki przedkłada to, co naturalne i  zakorzenione w ludowej tradycji. Z zakamarków ludzkich serc wymiata ukryte pretensje i żale. Następnie zanosi je wysoko w góry, gdzie do woli ukrywać się mogą w niedostępnych, głębokich jaskiniach.

Gutek – jego specjalnością jest wygładzanie zbyt pogiętych sytuacji, co symbolizuje trzymane w prawej ręce żelazko. Kieliszek wina trzymany w ręce lewej, to po prostu kieliszek wina.

Banach – jest zawsze gotowy do gotowania, bo wychodzi z założenia, że skoro człowiek, gdy jest głodny, to jest wkurzony, to wysoce prawdopodobne, że gdy jest wkurzony, to jest po prostu głodny. 

Lista utworów: 

01. Nawet wbrew sobie

02. Jeszcze się kiedyś

03. A może to jest tak

04. Trochę już znamy się

05. Aniołowie

06. Poeci

07. Matce Teresie z Gardzina

08. Raczej nie

09. Do misjonarza

10. 520

11. Czasami mylisz mnie z kimś innym

12. Znam to, też tak mam

Polecane

Share This