Ludzie Mili znów odwkurzają świat. Posłuchaj singla promującego płytę

Reedycja albumu ukazała się nakładem Wolnej Woli.


2015.07.18

opublikował:

Ludzie Mili znów odwkurzają świat. Posłuchaj singla promującego płytę

Ludzie Mili to zespół rockowy, który swój debiut sceniczny miał w 2010
roku na festiwalu Indios Bravos Music Meeting. „Ludzie Mili odwkurzają
świat” stylistycznie nawiązuje do czasów hipisowskich, lecz wzmocniony
jest punkową energią. Nie brakuje w nim również inspiracji bluesem,
reggae i world music. Płyta wydana w ekskluzywnym digipacku trafiła do
sklepów 7 lipca. Pierwszym singlem z reedycji płyty „Ludzie Mili odwkurzają świat” jest piosenka „Ludzie Mili”. Autorem tekstu jest Piotr Banach. Wkrótce światło dzienne ujrzy klip towarzyszący utworowi.

„Odwkurzaniem świata” zajęli się Ludzie Mili w składzie: Piotr Banach (gitara), Gutek (wokal), Olek Różanek (wokal), Natalia Głębocka (wokal), Andrzej Mierzwiński (bas), Tomek Kubik (perkusja) i Maciek Cybulski (klawisze, flet, wokal).

Czasami, na szczęście nie zawsze, ale wystarczająco często by uznać to za problem świat bywa bardzo, ale to bardzo niemiły. Nikt nie wie dlaczego tak jest, że nagle, choć jeszcze wczoraj wszystko szło jak należy sprawy zaczynają się komplikować, przyjaciele przestają być przyjaciółmi, przedmioty zaczynają być złośliwe, a złość bezprzedmiotowa. Świat wkurza nas, a my wkurzamy świat. W takich chwilach chciałoby się, żeby tak, jak w bajkach pojawiła się dobra wróżka i pstryknięciem palców przywróciła wszystko do normy. Niestety, wróżki nie istnieją.

Ale… istnieją oni – ludzie mili – ci, którzy odwkurzają świat. Wyposażeni w specjalne moce pojawiają się wszędzie tam, gdzie są naprawdę potrzebni, no chyba, że akurat bardziej potrzebni są gdzie indziej. Najpewniejszym sposobem na to, by przybyli jest samemu stać się choć na chwilę miłym dla innych, bo jak uczy nas ludowa mądrość – ciągnie swój do swego – mówi o swoim projekcie Piotr Banach.

Polecane

Share This