M83 zapowiada dziewiąty album „Fantasy”

Singiel „Oceans Niagara” już w sieci.


2023.01.10

opublikował:

M83 zapowiada dziewiąty album „Fantasy”

fot. mat. pras.

Anthony Gonzalez, znany jako M83, prezentuje singiel „Oceans Niagara” z nadchodzącego albumu studyjnego „Fantasy”. Krążek ukaże się już 17 marca.

Premierze „Oceans Niagara” towarzyszy teledysk stworzony przez jego brata Yanna Gonzaleza – wieloletniego współpracownika oraz reżysera filmów („Nóż serce”, „Spotkania po północy”).

Najnowszy utwór ma tylko dwa słowa: „BEYOND ADVENTURE”. Charakterystyczne syntezatory i gitary to dopiero początek zmysłowej rozkoszy, jaką jest „Fantasy”. To nie tylko najbardziej osobiste do tej pory wydawnictwo M83, ale i alternatywny świat, który stworzył, aby uciec od codzienności.

Kierunek i estetyka albumu od początku były dla niego jasne. Artysta wspomina: – Chciałem, żeby ten projekt był bardzo efektowny na żywo. Pomysł polegał na tym, aby powrócić z czymś bliższym energii „Before The Dawn Heals Us”. Połączenie gitar i syntezatorów nie jest niczym nowym w mojej twórczości, ale tym razem zdaje się być jeszcze bardziej obecne – wyjaśnia. – Chciałem być bardziej obecny tekstowo i wokalnie, nawet jeśli na początku było to przytłaczające. Czułem, że jeśli uda mi się to osiągnąć, ta płyta będzie bardziej osobista niż poprzednie.

M83 to muzyczna wizja francuskiego multiinstrumentalisty Anthony’ego Gonzaleza, którego twórczość wykracza poza zwykły eskapizm – M83 buduje bowiem nowy świat. Jego talent do uchwycenia konkretnego czasu, emocji i miejsca zachwyca już od dwóch dekad. Gonzales ma na koncie uznane albumy studyjne, filmowe ścieżki dźwiękowe i sceniczne kompozycje.

Dorobek Gonzalesa obejmuje wiele gatunków, od wypełnionego syntezatorami dream-popu („Saturdays = Youth”) po bujne pejzaże dźwiękowe („Before The Dawn Heals Us”). Światową sławę przyniósł mu nominowany do Grammy, platynowy album „Hurry Up, We’re Dreaming” (2011), z którego pochodzi przebój „Midnight City”.

Jego kariera rozkwitła również w świecie filmu. Poza współpracą z bratem Yannem („Nóż serce”, „Spotkania po północy”), stworzył soundtrack do takich filmów, jak „Inny świat” Gillesa Marchanda z 2011 roku czy „Niepamięć” Josepha Kosinskiego z Tomem Cruisem.

Wiosną M83 będzie promować nadchodzące wydawnictwo podczas koncertów po całej Ameryce Północnej. Latem jego trasa obejmie największe europejskie festiwale.

Tracklista:
1. Water Deep
2. Oceans Niagara
3. Amnesia
4. Us And The Rest
5. Earth To Sea
6. Radar, Far, Gone
7. Deceiver
8. Fantasy
9. Laura
10. Sunny Boy
11. Kool Nuit
12. Sunny Boy Part 2
13. Dismemberment Bureau

Tagi


Polecane

Share This