Machine Gun Kelly nie jest już Machine Gun Kellym

Znamy przyczyny rebrandingu artysty.


2024.06.07

opublikował:

Machine Gun Kelly nie jest już Machine Gun Kellym

fot. mat. pras.

Przez niemal 20 lat pochodzący z Houston Colson Baker budował swoją markę jako Machine Gun Kelly. Artysta zdobył pod tym szyldem dużą popularność jako raper, nie zmienił go nawet kiedy zaczął nagrywać poppunkowe płyty. Wygląda jednak na to, że czas na zmiany.

Jakiś czas temu Machine Gun Kelly zmienił swoją ksywkę w mediach społecznościowych i serwisach streamingowych, skracając ją do mgk. Oczywiście skrót MGK funkcjonował w kontekście artysty od zawsze, teraz jest o jednak oficjalny zapis z uwzględnieniem małych liter.

O północy w sieci pojawił się pierwszy singiel sygnowany przez Colsona skróconą ksywką mgk. Do utworu „BMXXing” powstał teledysk, którego premierę zaplanowano na 17.00.

Skąd zmiana? Machine Gun Kelly to ksywka zaczerpnięta od George’a Celino Barnesa, amerykańskiego gangstera i przemytnika alkoholu z czasów prohibicji. Fani od dana mieli do artysty pretensje o to, że swoim pseudonimem promuje przemoc, więc ten zdecydował przychylić się do ich apeli i skrócił ją mgk. Zdecydowana większość słuchaczy i tak wie, co kryje się za tym skrótem, więc Colson nie powinien ucierpieć na tej zmianie.

Polecane

Share This