Maciej Maleńczuk skazany za uderzenie przedstawiciela ruchu antyaborcyjnego

Wiemy, jaka kara spotka artystę.


2021.12.14

opublikował:

Maciej Maleńczuk skazany za uderzenie przedstawiciela ruchu antyaborcyjnego

foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Niemal dokładnie rok po tym jak Macieja Maleńczuka uznano winnym uderzenia działacza ruchu antyaborcyjnego, poznajemy finał sprawy. Prawnicy artysty odwołali się od poprzedniej decyzji, ale krakowski sąd apelacyjny utrzymał ją w mocy. Muzyk będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 6 tys. pln, tysiąc złotych zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanego działacza oraz pokryć koszty procesu.

Decyzja sądu jest pokłosiem sytuacji z grudnia 2016, kiedy to Maleńczuk bezceremonialnie przerwał manifestację ruchu pro-life, uderzając jednego z jego przedstawicieli. Muzyk nie przyznał się do winy, ale jednocześnie chwalił się swoim czynem w mediach społecznościowych, co finalnie go obciążyło.

Moim obowiązkiem prawnym i moralnym było zakończenie tej pikiety. Tam były dzieci, a oni pokazywali naturalnej wielkości nagie, rozszarpane ciała dzieci. Na to nie mogę się zgodzić. Prawo moralne było po mojej stronie. I manifestacje kobiet dwa lata później to potwierdziły. Jestem niewinny w świetle prawa moralnego. Na każdej złotówce, którą zarobicie na tej sali, jest kropla krwi Izy z Pszczyny – komentował w trakcie procesu muzyk.

Polecane

Share This