Madonna będzie pozwana

Przez francuski Front Narodowy.


2012.07.16

opublikował:

Madonna będzie pozwana

Od jakiegoś czasu na koncertach Madonny promujących album „MDNA” można zobaczyć kontrowersyjne wideo do piosenki „Nobody Knows Me”. W filmiku, wyświetlanym na telebimach znajdujących się za artystką, widać, obok m.in. Adolfa Hitlera, liderkę skrajnie prawicowej partii francuskiej Front Narodowy – Marine Le Pen – z domalowaną swastyką na czole.

Jeszcze przed sobotnim występem w Paryżu Le Pen zapowiadała, że jeśli Madonna także i na tym koncercie wyświetli wideo, to będzie ją czekała sprawa sądowa za publiczne znieważenie. Wokalistka nie zareagowała na groźby i po raz kolejny pokazała klip.

Efekt? W ciągu tygodnia do sądu trafi pozew, ogłosił Florian Philippot, wiceszef Frontu Narodowego.

– To kolejna prowokacja Madonny, ale my nie możemy akceptować wszystkiego. Marine Le Pen broni nie tylko swojego honoru, ale też honoru pozostałych członków partii i milionów osób popierających Front Narodowy – powiedział Philippot.

Kolejny koncert Madonny we Francji odbędzie się 21 sierpnia.

1 sierpnia z kolei artystka wystąpi na warszawskim Stadionie Narodowym. Polskiemu występowi również towarzyszą kontrowersje. Drugi raz z rzędu bowiem koncert artystki zbiega się z ważną dla wielu osób datą – tym razem chodzi o rocznicę wybuchu powstania warszawskiego (przed trzema laty było to katolickie święto).

Tagi


Madonna będzie pozwana?

Brazylijski wokalista Joao Brasil twierdzi, że w refrenie piosenki znajdują się elementy pochodzące z jego utworu pt. „LOVE Banana”.

Choć wytwórnia Brasila nie wyklucza, że złoży pozew o plagiat, sam wokalista jest zdystansowany do całej sprawy.


– Wciąż nie rozumiem, co się stało. Jestem fanem Madonny, Nicki Minaj i MIA [które występują gościnnie w singlu – red.]. Jeśli mamy do czynienia z plagiatem, to nawet lepiej. Madonna zawsze poruszała się na granicy, to sygnał, że robię coś wartościowego – powiedział Brasil.

„Give Me All Your Luvin” promuje nadchodzący album Madonny pt. „MDNA”, który ukaże się już 26 marca.

Popularne newsy

Polecane

Share This