Magdalena Ogórek drwi z Maty na antenie TVP

"Tata musi uzupełniać wersy. Słabo trochę".


2021.04.08

opublikował:

Magdalena Ogórek drwi z Maty na antenie TVP

fot. kadr z wideo

Czas na kolejny odcinek serialu „Telewizja Polska vs Mata”. Po atakach ze strony Jarosława Jakimowicza tym razem młodego rapera za cel obrali sobie Magdalena Ogórek i Wiktor Świetlik, którzy we wczorajszym odcinku programu „W tyle wizji” na antenie TVP Info szydzili z reprezentanta SBM Labelu, sugerując, że to ojciec pisze teksty jego piosenek.

Przypomnijmy, pisząc „Patoreakcję”, w której padają słowa „J***ć Telewizję Polską – Jacek Kurski – c**j ci w dziąsło (przestań mi k***o rodzinę prześladować)” Mata skonsultował się ze swoim ojcem, prawnikiem prof. Marcinem Matczakiem odnośnie ewentualnych konsekwencji.

Ojciec powiedział, że zwrot literacki: „C**j ci w dziąsło”, podobnie jak zwrot „sp*****laj”, nie jest zwrotem, który zniesławia. Nie jest też namową do czynienia tego panu prezesowi – mówił w wywiadzie udzielonym Kubie Wojewódzkiemu dla tygodnika Polityka raper.

Sprawdź także: Jarosław Jakimowicz wyśmiewa Matę: „Podobno Notorious B.I.G. pytał mamy, a Eminem podpytywał ojca”

Jak patrzą na to dziennikarze TVP? W trakcie rozmowy o kanonie lektur szkolnych Magdalena Ogórek wtrąciła:

Jak teraz raperom ojcowie piszą teksty… Nie pokazuję palcem, broń Boże, Maty. Znaczy nie powiedziałam tego.

W tej szkole jeszcze jakoś się czyta. Nie każdy sobie radzi później z pisaniem – odparł Wiktor Świetlik, nawiązując do warszawskiego Batorego, którego absolwentem jest Mata.

I taka musi uzupełniać później wersy. Słabo trochę – dodała prowadząca.

Cały program znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This