Magiera uczestnikiem Gwary Niepodległej – zarapuj na bicie legendy polskiego rapu

Wkrótce poznamy także ksywki raperów zaangażowanych w akcję.


2019.09.17

opublikował:

Magiera uczestnikiem Gwary Niepodległej – zarapuj na bicie legendy polskiego rapu

fot. mat. pras.

Organizatorzy zeszłorocznej akcji „Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa” ogłosili pierwsze szczegóły nowego projektu “Gwara Niepodległa”. Młodzi raperzy dostaną szansę, by u boku uznanych artystów nagrać na bicie legendy polskiego hip-hopu – Magiery z formacji White House.

Zanikające lokalne dialekty, uliczny slang naszych przodków i powiedzonka, które przekazujemy z pokolenia na pokolenie to kulturowy skarb, o który należy dbać. W tym roku “Druga Strona Ulicy” w ramach akcji “Gwara Niepodległa” udowodni, że nasze miasta reprezentowane przez kulturę hip-hop, potrafią zadbać o swój unikatowy język i pokazać jego piękno w pełnej krasie. U boku trzech pierwszoligowych raperów z różnych zakątków Polski, szerszej publiczności będą mogły pokazać się również lokalne, młode talenty. Pierwszym ogłoszonym uczestnikiem akcji jest legendarny dolnośląski producent – Magiera odpowiedzialny za brzmienie płyt takich artystów jak Peja, Małpa, Gural i wielu innych.

Weź udział w akcji i zaprezentuj swój region! Więcej info w wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/2393814507548158/

W najbliższych dniach poznamy pierwszego z trzech raperów, który weźmie udział w projekcie. Każdy z nich przygotuje lokalny utwór reprezentujący język jego miasta. Przebieg akcji będzie można śledzić w social mediach Drugiej Strony Ulicy, gdzie wkrótce rozpocznie się również kampania informacyjna pełna ciekawostek dotyczących lokalnych gwar i języków ulicy trzech regionów Polski.

Polecane

Share This