Małe Miasta – „Nowe starty” (audio)


2015.05.01

opublikował:

Małe Miasta – „Nowe starty” (audio)

Premiera kompilacji #thisISventilator od Reebok Classic coraz bliżej. Zanim cała składanka, wydana z okazji 25-lecia modelu Reebok Ventilator, zostanie opublikowana na kanale Asfalt Records, mamy okazję posłuchać jednego z najmocniejszych punktów tracklisty – kawałka „Starty” grupy Małe Miasta.

Idea składanki jest prosta – zebrać w jednym miejscu najświeższe i najlepsze rzeczy w polskiej muzyce miejskiej i udostępnić za darmo w sieci. Wszystko z okazji ćwierćwiecza jednego modelu butów –  Reebok Ventilator. Każdy z 11 tracków to niepublikowana wcześniej kompozycja, przygotowana specjalnie z myślą o składance #thisISventilator. Wśród autorów znaleźli się zarówno doświadczeni dj-e i producenci jak też artyści, którzy dopiero zaczynają podbijać scenę. Szczegóły tracklisty zostaną ujawnione 4 maja.

Dziś Reebok Classic prezentuje jeden z tracków, które znajdą się na „#thisISventilator” – utwór „Starty” grupy Małe Miasta. Małe Miasta to jeden z najciekawszych projektów polskiej sceny alternatywnej, w którego skład wchodzi dwóch artystów – producent i wokalista Mateusz Holak oraz producent i raper Mateusz Gudel. Debiutancki krążek duetu ukazał się nakładem wytwórni Alkopoligamia. Mimo krótkiego stażu, Małe Miasta wystąpiły już u boku Mykki Blanco, Mister D. czy Kixnare`a. Za zremiksowanie jednego z utworów Night Marks Eletric Trio otrzymali pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie wytwórni U Know Me Records.

Składanka, na której znajdą się „Nowe starty” Małych Miast, to hołd dla jednego z najważniejszych modeli sneakersów, zarówno w historii sportu jak i mody miejskiej. Tracklista ukaże się w 25 lat po premierze pierwszej wersji Reebok Ventilator. W tym sezonie Reebok Ventilator znowu odświeży uliczną modę, za sprawą Ventilator Day Glo, czyli pakietu 4 nowych, jaskrawych kolorystyk.

Ponadczasowy design Ventilatorów docenił m.in. raper Kendrick Lamar, który jest jednym z globalnych ambasadorów modelu. O wyjątkowości Ventilatorów, które od 1990 roku urzekają kolejne pokolenia, stanowi kilka czynników: zastosowanie technologii Hexalite, specjalnie wyprofilowana podeszwa czy wreszcie charakterystyczne, przepuszczające powietrze boczne panele z meshu. Właśnie do tego ostatniego elementu nawiązuje nazwa Ventilator.

Część artystów obecnych na składance zagra na imprezie urodzinowej Ventilatorów 16 maja, która jest jednocześnie oficjalnym afterparty po targach Mustache. W line-upie znalazł się  Czarny HiFi, Spisek Jednego, Du:it, Tom Encore i RAU. Specjalnie z Francji przyjedzie też producent 123MRK (Future Classic).

Polecane


Share This