„Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło już platynowy


2018.10.26

opublikował:

„Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło już platynowy

foto: Karol Makurat / Tarakum.pl

Wczoraj prognozowaliśmy, że jeszcze przed końcem roku „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło przegoni Taconafide pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy płyty. Wydana w kwietniu „Soma 0,5 mg” uzyskała właśnie status potrójnie platyny, co oznacza, że album sprzedał się w nakładzie przekraczającym 90 tysięcy egzemplarzy.

Tydzień po premierze „Małomiasteczkowego” Dawid ma 30 tysięcy, dzięki czemu wytwórnia Sony Music Poland może wystąpić do ZPAV o przyznania platynowej płyty. Krążek wciąż sprzedaje się świetnie, część sklepów nie nadążą z zamawianiem kolejnych egzemplarzy.

Trudno wyobrazić sobie, by „Małomiasteczkowy” nie zadebiutował w przyszłym tygodniu na szczycie OLiS. Patrząc na utrzymujące się ogromne zainteresowanie, Dawid ma szansę rozsiąść się z fotelu lidera na dłużej. Spodziewamy się również, że trzeci krążek Dawida będzie jednym z najczęściej wręczanych muzycznych prezentów świątecznych.

Już dziś koncertem w katowickim Spodku Dawid rozpocznie Małomiasteczkową Trasę. Artysta ma przed sobą 13 koncertów w największych obiektach w Polsce. Tutaj dochodzimy do złej wiadomości – bilety na wszystkie występy zostały już wyprzedane. Artysta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i oferuje specjalne wejściówki, które można kupić na aukcjach charytatywnych. Złote bilety oprócz obejmują także możliwość spotkania z artystą. Dochód z aukcji charytatywnych zasili konto stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. Aukcje znajdziecie tutaj.

Tuż przed premierą płyty Dawid gościł w naszej redakcji. Zobaczcie odcinek Dwóch Światów z jego udziałem.

 

 

Rozpiska Małomiasteczkowej Trasy:

27.10 – Katowice, Spodek (wyprzedany)
04.11 – Wrocław, Hala Stulecia (wyprzedany)
20.11 – Wrocław, Hala Stulecia (wyprzedany)
23.11 – Kraków, Tauron Arena (wyprzedany)
29.11 – Gdańsk/Sopot, Ergo Arena (wyprzedany)
01.12 – Szczecin, Netto Arena (wyprzedany)
04.12 – Poznań, Arena (wyprzedany)
05.12 – Poznań, Arena (wyprzedany)
06.12 – Poznań, Arena (wyprzedany)
08.12 – Warszawa, Torwar (wyprzedany)
16.12 – Warszawa, Torwar (wyprzedany)
17.12 – Warszawa, Torwar (wyprzedany)
18.12 – Warszawa, Torwar (wyprzedany)

Polecane

Share This